ضرورت تسریع در انجام و اتمام طرح توسعه مصلی آبادان

امام جمعه آبادان گفت: از استاندار خوزستان می‌خواهیم تا همکاری لازم در جهت سرعت بخشی به انجام و اتمام طرح توسعه مصلی آبادان را با ما داشته باشد.

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور ضمن اشاره به نشست مشترک معاونت عمرانی استاندار خوزستان با حضور فرماندار و شهردار آبادان و مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در خصوص بررسی مسائل و موانع اجرای پروژه و ارائه راهکارهای همکاری با هدف سرعت بخشی به اجرا و اتمام طرح یاد شده افزود: با توجه به استقرار بیش از ۷۰ درصد از جمعیت شهرستان آبادان در شهر آبادان، خوشبختانه استقبال و حضور مردم در نماز جمعه فوق العاده و در حد ظرفیت فعلی مصلی است.

وی اظهار کرد: هر چند که از زمان مرحوم آیت الله جمی به بعد تلاشهای زیادی برای توسعه مصلی انجام گرفت اما وجود برخی موانع، اجرای آن را با تاخیر مواجه کرد.

خوشبختانه در یکی دو سال اخیر با پیگیریها و هماهنگی های انجام شده با هیئت امنای مسجد امام خمینی (ره) و مسئولان استانی و شهرستان، توانستیم گامهای عملی را در این رابطه برداریم.

به گفته حجت الاسلام ابراهیمی پور، در زمان حاضر کار مطالعاتی توسعه مصلی در قالب افزودن مسجد امام خمینی به مصلی با طراحی و نقشه های جدید و مدرن به انجام رسیده است.

 

وی با تاکید مجدد بر ضرورت وجود نگاه ویژه و خاص به شهر آبادان تصریح کرد: آبادان در بسیاری از پتانسیلها جزو اولین ها است و حیف است که در بحث مصلی و محل برگزاری نماز جمعه جزو آخرینها به لحاظ مکان و فضا سازی فرهنگی باشد.

امام جمعه آبادان گفت: با توجه به پیش بینی و اختصاص اعتبار اولیه و مناسب، انجام و طراحی نقشه های لازم و شروع به کار پیمانکار مربوطه همراهی و همکاری بیشتر و مناسب تر استانداری خوزستان را در این خصوص خواستاریم.

حجت الاسلام ابراهیمی پور از تسریع در امر برگزاری مناقصه اجرای کار و اختصاص زمین مورد نیاز برای احداث کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از سوی فرمانداری آبادان بر اساس توافقات قبلی را از جمله موانع تسریع در امر توسعه مصلی نام برد و خواستار توجه به رفع مسائل مذکور شد.

وی با اشاره به انتظار همگان برای ساخت و توسعه فضای مصلی افزود: در آبادان بر خلاف خرمشهر مرکزی به عنوان محوریت کارهای فرهنگی وجود ندارد.

در بسیاری از مناطق مساجدی هست که به دلیل عرض کم خیابانها و بروز مسائل ترافیکی امکان فعالیت گسترده در آنها وجود ندارد.

وی با قدردانی از مساعدت و همراهی دستگاه های مرتبط از جمله شهرداری ابراز امیدواری کرد تا کارها با شتاب بیشتری دنبال و انجام شود.

نوشتن دیدگاه