روند اجرایی ثبت نام کارت شهروندی اروند

جلسه‌ای با حضور مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان اروند، مدیر کل سازمان ثبت احوال و مدیر کل پُست استان خوزستان با موضوع بررسی و گزارش از روند اجرایی ثبت نام کارت شهروندی منطقه آزاد اروند، برگزار شد.

در این جلسه، مریدی، مدیر کل سازمان ثبت احوال استان خوزستان، گزارشی از وضعیت ثبت نام ارائه کرد، و از خدمات این حوزه از قبیل استعلام هویت و صحت اطلاعات شهروندان قبل از صدور کارت به صورت آنلاین از سامانه ثبت احوال کشور خبر داد.

حموله، مدیر کل پُست استان خوزستان نیز گزارش خود را از روند ثبت نام کارت شهروندی در ادارات پست آبادان و خرمشهر ارائه داد و گفت: پس از احراز هویت و انجام موارد قانونی از قبیل اثر انگشت و امضاء توسط سرپرست خانواده، شهروندان آبادان و خرمشهر، کارت توسط این ادارات، به آدرس منازل شهروندان ارسال خواهد شد.

وی سطح خدمات و فعالیت‌های شرکت پست در استان خوزستان و همکاری و هماهنگی فیمابین ادارات شهرستان‌های آبادان و خرمشهر و سازمان منطقه آزاد اروند در جهت اجرای صحیح پروژه کارت شهروندی را مطلوب خواند.

 

در این نشست، اسماعیل زمانی، مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره سازمان، ضمن تشکر از خدمات این دو اداره کل با اشاره به تاریخچه سه هزار ساله تاسیس تشکیلات منظم پست با عنوان چاپار در کشور و حضور گسترده شرکت پست در سال‌های اخیر با استفاده از فناوری های نوین ارتباطی؛ دفاتر خدمات ارتباطی در روستاها و دور افتاده ترین نقاط کشور و خدمات نیابتی سازمان‌ها، خواستار پوشش هر چه بیشتر خدمات نیابتی سازمان و ادارات منطقه جهت کاهش تردد و مراجعه افراد را داشتند.

وی با اشاره به نقش حاکمیتی سازمان ثبت احوال در زمینه ثبت وقایع حیاتی، اتقان اسناد هویتی و تابعیت افراد، استعلام هویتی انجامی توسط این سازمان را قبل از صدور کارت، تاثیر گذار و لازم دانست.

زمانی در ادامه افزود: روند اجرای ثبت نام کارت شهروندی، نباید شهروندان منطقه آزاد اروند را گرفتار بوروکراسی های زائد اداری کند و آنها را نسبت به اهمیت صدور این کارت غافل کند. در عین حال، باید ارائه خدمات در حین ثبت نام تا مرحله تحویل، سامان یافته و بدون ایجاد مشکل برای مردم آبادان و خرمشهر باشد.

اسماعیل زمانی در پایان جلسه، از زحمات رضائی مدیریت زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات بابت پیگیری و پیش برد پروژه کارت شهروندی منطقه آزاد اروند تشکر کرد.

دیدگاه‌ها  

0 #1 فیصل عشایری 1396-05-22 02:40
سلام
اقا کارت بنده در سیستم صادر گردید اما ارسال نشد
خواهشمندم پیگیری فرماید با تشکر

نوشتن دیدگاه