نشست مشترک مدیر عامل سازمان اروند و معاون وزیر راه و شهرسازی

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و هیئت همراه، در نشستی مشترک با حضور اسماعیل زمانی، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند، مدیران استان، فرمانداران و شهرداران آبادان و خرمشهر و سایر مدیران منطقه، شرکت کردند.

در این نشست، زمانی با تبریک ایام دهه فجر، این ایام را سرآغازی برای ورود به فصلی تازه از روند توسعه و آبادانی در منطقه آزاد اروند عنوان کرد و گفت: منطقه آزاد اروند با ساختار جدیدش، نیاز به طرحی جامع و کاربردی که شامل کل جغرافیا و در بردارنده استراتژی توسعه همه جانبه آن باشد، دارد. آنچه که ما از شورای عالی شهر سازی کشور انتظار داریم این است در این مسیر ما را یاری کند.

وی افزود: در راستای توسعه طرح‌های شهری و عمرانی و پیش روی به سمت و سوی استراتژی توسعه شهری، نیاز به جلسات متعدد کارشناسی مشترک فیمابین این سازمان و دبیرخانه شورای شهر سازی و معماری کل کشور هست چرا که برای تحقق اجرای یک طرح جامع شهری، پیروی از اصول و استانداردها لازم و ضروری است.

در نشست مشترک سازمان منطقه آزاد اروند و شورای عالی شهرسازی و معماری کل کشور که با حضور مدیر عامل سازمان و معاون وزیر راه و شهرسازی صورت پذیرفت، موضوعاتی از قبیل، بررسی نحوه تصویب طرح‌های عمرانی و برنامه‌های توسعه منطقه، تصمیم‌گیری درباره تشکیل کارگروه‌های تخصصی متشکل از تمامی حوزه‌ها و ذینفعان مدیریت توسعه منطقه و تعیین تکلیف کمیسیون ماده ۵ شهرهای آبادان و خرمشهر از طریق برگزاری جلسات تخصصی به میزبانی سازمان منطقه آزاد اروند مورد بحث و اتفاق نظر قرار گرفت.

نوشتن دیدگاه