آغاز اکران فیلم های ششمین جشنواره عمار در آبادان

اکران 35 فیلم منتخب ششمین جشنواره عمار در شهر آبادان آغاز شد.

محمدرضا خردمند دبیر جشنواره فیلم مردمی عمار در آبادان گفت: این فیلم ها در 35 پایگاه بسیج، حسینه و مسجد، 20 واحد آموزشی و دانشگاه های آبادان به نمایش درمی آید.

وی اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی، این فیلم ها در مناطق و روستاهای محروم و بخش اروندکنار نیز پخش می شود.

خردمند از پخش فیلم های برگزیده در پارک شهید منتظری و پارک معلم آبادان برای عموم مردم خبر داد و گفت: فیلم ها شامل 30 فیلم برای نمایش در پایگاه های بسیج و مساجد و و مکان های عمومی و 15 فیلم ویژه کودک و نوجوان است که در واحد های آموزشی و مدارس به نمایش گذاشته می شود.

وی هدف از پخش جشنواره مردمی فیلم عمار در مناطق مختلف شهر آبادان را ترویج هنر انقلاب دانست و بیان کرد: در این جشنواره، فیلم هایی با موضوع انقلاب به نمایش در می آید.

دبیر جشنواره فیلم مردمی عمار در آبادان از جمع آوری کمک های مردمی به جبهه مقاومت و اجرای برنامه های فرهنگی در کنار پخش فیلم های جشنواره خبر داد و افزود: به پشتوانه و همت مردم شهید پرور آبادان پایتخت مقاومت ، اولین محموله کمک های مردمی برای رزمندگان جبهه مقاومت در جبهه های نبرد حق علیه باطل، ارسال شد.

جشنواره مردمی فیلم عمار با محورهای فیلم و فیلمنامه، بخش فیلم ما، بخش های لوح نگار، پژوهش ها و مقالات سینمایی، بخش بین الملل، بخش گرافیک، بخش بازی های رایانه ای برگزار می شود.

ششمین فراخوان جشنواره مردمی فیلم عمار با موضوعات «تاریخ معاصر ایران، بیداری اسلامی و جهانی، نقد درون گفتمانی، جنگ نرم و اقتصاد مقاومتی منتشر شده است.

همچنین، «ایران و آمریکا و حادثه هفتم تیر» از دیگر موضوع های ششمین دوره جشنواره هستند.

فیلم­های جشنواره عمار در سینماها، مسجد، مدرسه، دانشگاه، فرهنگسرا، خانه شهید، پارک، هیات مذهبی و پایگاه بسیج اکران شده است.

نوشتن دیدگاه