عملیات ساخت مجتمع بیمارستانی 240 تختخوابی آیت الله طالقانی آبادان آغاز شد

همزمان با سی و هفتمین فجر پیروزی، عملیات ساخت مجتمع بیمارستانی 240 تختخوابی آیت الله طالقانی آبادان با حضور محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان، رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان و جمعی از مسئولان محلی آغاز شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در حاشیه کلنگ زنی این طرح بیمارستانی گفت: این مجتمع جدید با مشارکت بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان و با اعتبار یکهزار و 200 میلیارد ریال احداث می شود.

علیرضا آموزنده افزود: این مجتمع فوق تخصصی با زیربنای 22 هزار و 400 متر مربع تا پایان سال 1396تکمیل و به بهره برداری می رسد.

وی اظهار داشت: بر اساس توافق صورت گرفته تجهیز و تامین نیروی انسانی مجتمع آموزشی، تخصصی و فوق تخصصی آیت الله طالقانی آبادان بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشکده علوم پزشکی آبادان است.

آموزنده گفت: احداث بیمارستان بزرگ 240 تختخوابی آیت الله طالقانی آبادان جنب ساختمان بیمارستان طالقانی کنونی این شهر انجام می شود و شامل 40 تخت آموزشی است.

دانشکده علوم پزشکی آبادان از سال 1390 با محور آبادان و شهرستان های خرمشهر، شادگان، ماهشهر و هندیجان با جمعیت یک میلیون و 300 هزار تن فعالیت خود را آغاز کرد.

از شهریور سال جاری ارائه خدمات بهداشتی و درمانی شهرستان های ماهشهر و هندیجان از این دانشکده جدا و به دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز واگذار شد.

نوشتن دیدگاه