12 طرح عمرانی و آموزشی در آبادان آماده بهره برداری

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان از افتتاح و بهره برداری از 12 طرح خدماتی، عمران شهری و آموزشی در دهه مبارک فجر در این شهرستان خبر داد.

عزیزالله شهبازی با تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر و گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان و امام راحل، افزود: طرح اصلاح بهینه سازی شبکه برق شهری فاز 2 شهر چوئبده با اعتبار حدود 10 میلیارد ریال و اشغال زایی هفت نفر در دهه فجر افتتاح می شود که علاوه بر پایداری برق در منطقه محروم، از خاموشی های تابستان می کاهد.

وی اظهار داشت: همچنین طرح ساماندهی شبکه برق برخی از مناطق آبادان نیز با اعتبار 14 میلیارد و 500 میلیون ریال به بهره برداری می رسد.

شبهازی همچنین از بهره برداری از دو فضای آموزشی با 16 کلاس درس در ایام دهه فجر امسال خبر داد و اظهار داشت: بهره بردازی از دبستان 10 کلاسه واقع در طرح مسکن مهر با اعتبار 17 میلیارد ریال و دبستان شش کلاسه حاج منصور ظهرابی با اعتبار هزینه شده هشت میلیارد ریال آماده افتتاح است.

 

معاون استاندار خوزستان در بخش دیگری از سخنانش گفت: با اجرای سه طرح گازرسانی به مناطق مختلف آبادان به طول 84 کیلومتر و اعتبار 82 میلیارد و 777 میلیون ریال، سه هزار و 800 خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند.

شهبازی همچنین از بهره برداری از پنج کلیومتر از چهار خطه جاده آبادان به اروندکنار همراه با احداث حفاظ بتنی با اعتبار 45 میلیارد و 469 میلیون ریال در دهه فجر خبر داد و افزود: عملیات نصب حفاظ بتنی نیز در مسیر جاده آبادان به سمت ماهشهر با اعتبار 10 میلیارد ریال اجرا شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان گفت: همزمان با دهه مبارک فجر، بهره برداری از پاک صدا وسیما با اعتبار 13 میلیارد ریال، مجموعه ورزشی تفریحی ایستگاه 11 با اعتبار هفت میلیارد و 500 میلیون ریال و پارک فروشگاه رفاه نیز با اعتبار پنج میلیارد ریال آغاز می شود.

 

104 برنامه محوری در دهه فجر امسال در آبادان اجرا می شود

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان نیز از اجرای 104 برنامه شاخص در دهه مبارک فجر شهرستان آبادان خبر داد.

مسعود رئوفی دوشنبه در جلسه هماهنگی راهپیمایی 22 بهمن در فرمانداری ویژه آبادان افزود: افتتاح نمایشگاه جنگ نرم، حجاب و عفاف، برگزاری مسابقات فرهنگی، برگزاری شب شعر عربی و فارسی، دیدار با خانواده های معظم شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از اهم این برنامه ها است.

وی از برگزاری جشنواره بازی های بومی محلی با همکاری کانون آزادگان آبادان خبر داد و گفت: مسابقات ورزشی در رشته های ورزشی کبدی، طناب کشی، شطرنج، بوکس، ورزش باستانی، کاراته و بدمینتون با همت اداره ورزش و جوانان برگزاری می شود.

رئوفی همچنین از برگزاری همایش رای اولی ها با توجه به در پیش بودن پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: برگزاری همایش دانش آموزان مهدوی نیز با حضور کارشناسان مذهبی در اروندکنار برنامه ریزی شده است.

وی افزود: در دهه مبارک فجر با همکاری شهرداری آبادان،اروندکنار و چوئبده جنگ های شادی در مناطق محتلف شهری برگزار می شود.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان همچنین با بیان برنامه ریزی ها برای برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن، افزود: راهپیمایی 22 بهمن در آبادان، ساعت 10 صبح از ابتدای خیابان لین 1 احمد آباد به سمت مصلای نماز جمعه برگزار شده و یکی از شخصیت های ملی در پایان راهپیمایی سخنرانی می کند.

نوشتن دیدگاه