بیمارستان 160 تختخوابی آبادان با رویکرد گردشگری پزشکی بهره برداری می شود

معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با پیشنهاد رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان، بیمارستان 160 تختخوابی در حال ساخت این شهر به منظور توسعه گردشگری پزشکی ساخته شده و مجهز می شود.

احمد میدری با تشریح توانمندی های کشور در رونق گردشگری پزشکی، گفت: زمینه های رونق این صنعت باید با همکاری بین بخشی فراهم شود.

وی همچنین با بیان ظرفیت های استان خوزستان به ویژه شهرستان آبادان در رونق گردشگری به ویژه در بخش گردشگری پزشکی، افزود: افزایش کیفیت خدمات ارائه شده در بخش پزشکی و تجهیز بیمارستان ها با همکاری دانشکده علوم پزشکی، مسیر توسعه و رونق این صنعت را بیش از گذشته فراهم می کند.

میدری گفت: بر اساس آخرین هماهنگی ها، بیمارستان 160 تختخوابی در حال ساخت آبادان تا پایان سال آینده تکمیل شده و از تجهیزات آن برای رونق گردشگری پزشکی استفاده می شود.

معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اولویت درمان در مرکز توریسم درمانی بیمارستان 160 تختخوابی آبادان را درمان بیمه شدگان شهرهای کشور اعلام کرد و گفت: از ظرفیت های خالی این مرکز تخصصی درمان به منظور توریسم درمانی استفاده می شود.

 

ساخت بیمارستان 160 تختخوابی تامین اجتماعی آبادان سال 90 در زمینی به مساحت 3.5 هکتار و زیربنای 16 هزار متر مربع آغاز شد و اکنون به پیشرفت فیزیکی 55 درصد رسیده است.

بخش های عمومی، داخلی، اطفال، جراجی، مراقبت های ویژه، 10 اتاق عمل، اورژانس و درمانگاه های تخصصی و عمومی در این بیمارستان پیش بینی شده است.

برای ساخت این بیمارستان 600 میلیارد ریال و تجهیز آن نیز 600 میلیارد ریال از سوی سازمان تامین اجتماعی هزینه می شود و از خرید تجهیزات درمانی آن اوایل سال آینده آغاز می شود.

گردشگری پزشکی یا توریسم پزشکی شاخه ای از گردشگری سلامت است که در آن شخص از کشوری پیشرفته به سایر نقاط دنیا سفر می کند تا از خدمات پزشکی کشور مقصد در مراکز درمانی بهره مند شود.

در بیشتر موارد، هدف از توریسم پزشکی بهره مندی از قیمت پایین خدمات پزشکی یا دریافت سریع تر خدمات در سایر نقاط دنیاست.

طبق تعریف سازمان جهانی گردشگری، توریسم پزشکی یعنی سفر به منظور درمان بیماری های جسمی یا انجام نوعی از عمل های جراحی زیر نظر پزشکان در بیمارستان ها یا مراکز درمانی است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور حضور در همایش مسئولان بیمه سلامت کشور در آبادان به این شهر سفر کرده بود.

نوشتن دیدگاه