مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت، از منطقه آزاد اروند بازدید کرد

مشاور وزیر نفت و مدیر کل روابط عمومی این وزارت، رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی، معاون مدیر کل روابط عمومی وزیر نفت و رئیس حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس از منطقه آزاد اروند و ظرفیت‌ها و فعالیت‌های آن به ویژه در حوزه نفت و انرژی بازدید کردند.

در این بازدید که به دعوت مدیریت بازرگانی سازمان منطقه آزاد اروند انجام گرفت، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت از مرکز نمایشگاه‌های بین المللی منطقه آزاد اروند بازدید و امکانات و ظرفیت‌های آن را ارزیابی کردند.

وی گفت: منطقه آزاد اروند ظرفیت‌های بسیار بالایی برای برگزاری نمایشگاه‌های حوزه نفت و انرژی را داراست چرا که در این منطقه، فعالیت‌های استراتژیک و مهمی در این حوزه انجام می‌شود.

وجود مراکز و تاسیسات نفتی، گازی و پتروشیمی و همچنین تاسیسات فراساحلی و پالایشگاه‌های مینی فاینری به خودی خود برای برگزاری نمایشگاه در این زمینه می‌تواند نقطه قوت و امتیازی برای منطقه آزاد اروند محسوب شود.

 

در این بازدید، معتمدی، معاون سرمایه‌گذاری گفت: همجواری با بازار هدفی همچون کشور عراق، بزرگ ترین مزیتی است برای منطقه آزاد اروند که می‌تواند این منطقه را به بزرگ‌ترین مرکز تجارت و داد و ستدهای صنعتی و بازرگانی در حوزه انرژی تبدیل کند. اینجانب پیشنهاد می‌کنم که می‌توانیم به منظور معرفی توانمندی‌های طرفین ایران و عراق در حوزه نفت و انرژی، نمایشگاهی با همین مضمون و به شکلی مشترک با کشور همسایه در منطقه آزاد اروند برگزار کنیم.

وی ادامه داد: در این میان، مذاکره و نشست با مسئولان حوزه نفتی کشور عراق به منظور برگزاری این نمایشگاه ضروری به نظر می‌آید. هیئت بلندپایه مدیران ارشد روابط عمومی‌های وزارت نفت، به منظور بررسی توانمندی‌های و ظرفیت‌های تجاری ، بازرگانی و صادرات کالا از مرز تجاری شلمچه بازدید به عمل آوردند.

نوشتن دیدگاه