فرماندار آبادان: 74 واحد صنعتی در این شهرستان تعطیل شده است

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان گفت: از 105 واحد صنعتی در این شهرستان، 74 واحد غیر فعال و تعطیل شده است.

عزیزالله شهبازی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان خوزستان در سرسرای اداری استانداری، گفت: از مجموع واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل شده، 24 واحد به صورت کامل از این شهرستان خارج شده و 50 واحد دیگر نیز تعطیل هستند.

وی با تشریح دیگر مشکلات شهرستان آبادان، افزود: بیش از شش هزار و 640 واحد مسکن مهر در این شهرستان وجود دارد که به دلیل مشکلات موجود، رغبتی برای استقرار در این واحدها نیست، اگر چه با تلاش ها و پیگیری ها 200 واحد مسکن مهر به متقاضیان واگذار شده است.

فرماندار ویژه آبادان ادامه داد: بیش از هفت میلیون اصله نخل در این شهرستان وجود داشت که از این تعداد نخل تنها 2.5 میلیون اصله نخل با ثمر دهی پایین باقی مانده است.

 

معاون استاندار خوزستان در بخش دیگری از سخنانش فرسودگی و عمر بالای ناوگان تاکسیرانی، آلایندگی و ورود آلاینده ها در شهرستان به دلیل وجود پالایشگاه ها، مشکلات سر راه استحصال و توزیع آب شرب و کشاورزی در این شهرستان را از دیگر مشکلات این منطقه بیان کرد.

وی همچنین با بیان وجود مشکل آب آشامیدنی در این شهرستان، گفت: نیاز آبی این شهرستان در هر شبانه روز 180 هزار متر مکعب است که تنها 105 هزار مترمربع توزیع شده و این مهم، مشکلات فراوانی در آبرسانی ایجاد کرده است.

فرماندار ویژه گفت: بسیاری از روستاهای این شهرستان از آب شرب سالم برخوردار نیست و لازم است برای تامین آب شرب روستاها از آب طرح انتقال آب موسوم به غدیر استفاده شود.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان نیز در این نشست با بیان اینکه تعداد زیادی از نخیلات آبادان و خرمشهر از بین رفته است، گفت: بیشتر کشاورزان این منطقه و استان به دلیل ضعف مالی، امکان کاشت دوباره نخل را ندارند، زیرا پنج سال زمان وقت نیاز است تا اصله نخل به ثمر دهی برسد.

کیخسرو چنگلوایی گفت: می توان برای کمک به کشاورزان آبادان و خرمشهر نهال های نخل خریداری شود تا کشاورزان نیز امکان کشت را داشته باشند.

وی با بیان اجرای طرح زهکشی نخلستان های آبادان، گفت: زهکشی 22 هزار هکتار از نخلستان های آبادان در طرح 550 هزار هکتاری رهبری قرار گرفته است و اعتباری حدود 350 میلیارد ریال برای این طرح در نظر گرفته شده است.

نوشتن دیدگاه