عملیات اجرایی طرح پاکسازی عمومی شهر آبادان آغاز شد

به مناسبت هفته هوای پاک از امروز عملیات اجرایی طرح پاکسازی عمومی شهر آبادان در قالب آئینی با حضور مردم و مسئولان در محل بلوار دهداری آغاز شد.

سرپرست خدمات شهری شهرداری آبادان پیش از ظهر امروز چهارشنبه در این آئین گفت: طرح پاکسازی عمومی شهر با محوریت هوای پاک از امروز در نقاط هدف مناطق سه گانه شهرداری به اجرا درآمد.

رضا خادمی افزود: در این طرح با رویکرد نقاط کمتر برخوردار و حاشیه ای، کارهایی همچون لکه گیری آسفالت، هرس و جمع آوری درختان، جاروکشی، نخاله برداری و تنظیف عمومی با بهره گیر یاز توان تمامی نیروهای موجود در نواحی به انجام می رسد.

وی اظهار کرد: شهرک دریا در منطقه سه، احمد آباد در منطقه یک و خیابان های بهار ۱ تا ۲۵ در ۲۰ متری و خوارزمی در منطقه دو شهرداری از نقاط هدف اجرای این طرح به شمار می رود.

سرپرست خدمات شهری شهرداری آبادان تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح با مشارکت و همراهی گروههای مردم نهاد با راهبری سازمان مدیریت پسماند کار جمع آوری زباله ها از سطح پارکها انجام می شود.

خادمی با تاکید بر ضرورت همراهی و مشارکت مردم یادآور شد: به طور قطع بدون همیاری مردم قادر به نظافت و پاکیزه کردن شهر نخواهیم بود.

 

شروع به کار ضابطان شهرداری در حوزه قضایی

سرپرست خدمات شهری شهرداری آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعال سازی بخش ضابطان شهرداری که با حوزه قضایی همکاری خواهند داشت، گفت: گزارش دهی و برخورد قانونی با متخلفانی که اقدام به ریختن زباله و نخاله می کنند از جمله وظایف اصلی این افراد به شمار می رود.

خادمی با اشاره به آموزش۲۰ نفر در قالب ضابط شهرداری، از در دست اقدام بودن صدور کارت ویژه برای این افراد خبر داد و افزود: ضابطان در وهله نخست اقدام به ارائه توصیه های لازم به فرد خاطی و یا مالک می کنند اما در صورت تکرار عمل پس از سه بار اخطار و ظرف مدت مقرر مراتب طی گزارشی به دادستانی ارائه می شود که طبق ماده ۱۶ پسماند به عنوان ضمانت اجرایی فرد خاطی به پرداخت جریمه محکوم می شود.

وی با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی عمومی در زمینه جمع آوری زباله در میان شهروندان اظهار کرد: به منظور فراهم سازی زمینه مشارکت و همکاری مردم در زمینه معرفی خاطیان در بحث زباله و نخاله های ساختمانی فایلی را در سامانه ۱۳۷ تعریف کردیم که شهروندان می توانند از این طریق موارد را به اطلاع ضابطان شهرداری برسانند.

 

تشکیل گروه‌های جهادی

سرپرست خدمات شهری شهرداری آبادان از تشکیل گروه های جهادی برای جمع آوری زباله ها از نقاط هدف تعیین شده خبر داد. خادمی با اشاره به فعالیت ۱۵ نیروی کار در قالب گروه های جهادی زیر نظر خدمات شهری شهرداری مرکزی گفت: فعالیت گروه های جهادی از روز یکشنبه تا چهارشنبه هر هفته به صورت مستمر و در نقاط هدف تعیین شده به شکل جمع آوری زباله، کاغذ، بازگشایی معابر و غیره انجام می شود. به گفته وی فعالیت این افراد تا ۲۰ فروردین ماه سال ۹۵ ادامه خواهد داشت.

 

جمع آوری متکدیان و قلیانها

وی در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای دو سطج جمع آوری متکدیان و قلیانها از نقاط مختلف شهری خبر داد و گفت: با استفاده از یک دستگاه اتوبوس اقدام به جمع آوری متکدیان که عمدتا هم خانم هستند از سطح شهر می کنیم، بر اساس شناسایی این افراد از طریق اسناد هویتی شان و با همراهی نیروی انتظامی پس از تهیه بلیط این افراد از شهر خارج می شوند.

وی افزود: در زمینه جمع آوری قلیانها بر اساس مصوبات شورای سلامت و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از امروز در تمامی معابر و پارکهای سطح شهر ماموران واحد اجرائیات شهرداری اقدام به این کار می کنند، اجرای طرح مذکور تا ۲۰ فروردین ماه سال آینده ادامه دارد.

 

سه استراتژی راهبردی

شهرداری سرپرست خدمات شهری شهرداری آبادان پیش بینی و اجرای سه استراتژی راهبردی در سال جاری خبر داد و گفت: برنامه ریزی، نظارت و پشتیبانی سه استراتژی پیش بینی شده و قابل پرداخت از سوی شهرداری مرکزی در جهت شناسایی و رفع مشکلات شهری است.

خادمی با اشاره به تلاش واحد خدمات شهری در حرکت به سمت و سوی کاهش مشکلات افزود: سه نیروی ناظر با استقرار در مناطق سه گانه شهرداری بر حسن انجام کار جمع آوری نخاله ها نظارت دقیق و مستمری خواهند داشت.

وی اظهار کرد: با پایش مسائل در جهت رفع نواقص تلاش خواهیم کرد.

نوشتن دیدگاه