عملیات تفحص پیکر مطهر شهدا در جزایر اروند آغاز شد

فرمانده کمیته جستجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح از آغاز عملیات تفحص پیکرهای مطهر شهدای هشت سال جنگ تحمیلی در جزایر اروند خبر داد.

سردار سرتیپ پاسدار سید محمد باقرزاده با اعلام این خبر افزود: عملیات جستجوی پیکرهای مطهر شهدای عملیات کربلای 4 با همکاری وزارت راه و شهرسازی، سازمان بنادر و دریانوردی و با پشتیبانی بندر خرمشهر در جزایر اروند آغاز می شود.

وی توضیح داد: این عملیات به نام شهید فرزاد زنگنه بسیجی دلاوری که اخیراً در عملیات تفحص در کردستان عراق به شهادت رسید، نامگذاری شده است.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه 9 جزیره در اروند توسط تیم تفحص،جستجو خواهند شد، افزود: ام الرصاص اولین جزیره ای است که عملیات تفحص در آن آغاز می شود و پس از آن هشت جزیره دیگر مورد جستجو قرار می گیرند.

باقرزاده تصریح کرد: ترتیب کار به این شکل است که هر روزه تیم تفحص توسط بندر خرمشهر از خط تالوگ مرز بین المللی عبور داده می شوند، پس از استقرار در منطقه به جستجو و کاوش می پردازند و شبانگاه به بندر باز می گردند.

وی با بیان اینکه این عملیات با پشتیبانی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر انجام می شود، افزود: با انتقال دستگاه های مهندسی توسط یک فروند بارج به سواحل مجاور اروند رود در عراق، عملیات آغاز می شود.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: در نظر داریم تمام موانع پدافندی پنج گانه عراق که در جزایر 9 گانه وجود دارد را کاوش کنیم.

سردار باقرزاده پیش تر نیز گفته بود: پیکر مطهر 45 هزار شهید تاکنون کشف شدند این در حالیست که 50 نفر از نیروهای تفحص به شهادت رسیدند و 120 نفر تاکنون از نواحی مختلف جسمی جانباز شدند اما کار تفحص را رها نکردند.

نوشتن دیدگاه