روش محاسبه میزان جریمه مشمولان غایب

ثبت نام مرحله دوم طرح جریمه مشمولان غایب که با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح از 20 آذر آغاز شده است تا پایان دی ادامه خواهد یافت.

بر اساس اعلام اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا به علت استقبال چشمگیر متقاضیان و درخواست های مکرر افرادی که به هر علت نتوانسته اند در طرح جریمه مشمولان غایب شرکت کنند، این طرح تا پایان دی ادامه می یابد و این دسته از افراد باید درخواست خود را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) در مهلت مقرر به ثبت برسانند.

بر اساس این اطلاعیه ، متقاضیان ثبت نام شده در مرحله اول این طرح تا 20 آذر فرصت داشتند مبلغ جریمه در نظر گرفته شده را واریز کنند و از کارت معافیت بهره مند شوند.

سردار ابراهیم کریمی جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی در این باره اظهار داشت: مشمولان غایب که قصد استفاده از این طرح را دارند تنها تا 4 روز دیگر می‌توانند برای ثبت درخواست خود اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 320 هزار نفر ثبت نام کرده‌اند،‌ تاکید کرد: به هیچ عنوان این طرح قابل تمدید نیست.

 

نحوه محاسبه میزان جریمه مشمولان غایب به شرح ذیل است:

- زیر دیپلم 10 میلیون تومان.

- دیپلم 15 میلیون تومان.

- فوق دیپلم 20 میلیون تومان.

- لیسانس 25 میلیون تومان.

- فوق لیسانس 30 میلیون تومان.

- دکتری غیرپزشکی35 میلیون تومان.

- دکتری پزشکی 40 میلیون تومان.

- پزشکان متخصص و بالاتر 50 میلیون تومان.

- به ازای هر سال غیبت مازاد بر 8 سال 10 درصد به مبالغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از 6 ماه ، یک سال محسوب می شود.

- بر اساس این قانون، مشمولان غایب متاهل از 5 درصد و دارای فرزند به ازای هر فرزند از 5 درصد تخفیف کل مبلغ جریمه برخوردار می شوند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام - اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی مشمول.

- اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی.

- اصل و کپی شناسنامه همسر و فرزند. (در صورت که متاهل بودن)

 

مشمولان غایب پس از تکمیل موارد بالا به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) مراجعه کرده و برای ثبت درخواست ضروری اقدام می‌کنند.

همچنین، مشمولان غایب در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان و یا از طریق تماس با سامانه تلفن گویا به شماره 096480 می توانند در جریان اخبار مربوط به تعیین تکلیف مشمولان غایب قرار گیرند.

گفتنی است، بر اساس بند (ط) تبصره 16 ماده واحده قانون بودجه سال 1393 مجلس شورای اسلامی، مشمولان غایب دارای بیش از 8 سال غیبت، از 15 اسفند 93 در این طرح ثبت نام کردند.

نوشتن دیدگاه