تحصن صنفی دانشجویان نفت آبادان پایان یافت

تحصن صنفی جمعی از دانشجویان دانشکده شهید تندگویان نفت آبادان در اعتراض به آنچه بروز مشکل در خصوص اولویت های استخدامی و امریه دانشجویان فارغ التحصیل نامیده می شد، پس از حدود 10 روز، عصر جمعه پایان یافت.

با تصویب آیین نامه جدید استخدامی صنعت نفت و به تبع آن دستور وزیر نفت مبنی بر ممنوعیت استخدام روند استخدامی دانشجویان، دانشگاه صنعت نفت دچار مشکل شد.

ممنوعیت استخدام و پس از آن اولویت های جدید در حالی اعلام شد که دانشجویان دانشگاه صنعت نفت با درج اولویت استخدام در دفترچه کنکور سراسری، دانشگاه صنعت نفت را انتخاب کردند.

منابع آگاه اعلام کردند، دانشجویان حاضر در تحصن صنفی دانشکده نفت آبادان، در پی سخنان رئیس دانشگاه صنعت نفت مبنی بر منتفی شدن شرط معدل برای دانشجویان ورودی منتهی به سال 94، به تحصن خود پایان داده اند.

 

رئیس دانشگاه صنعت نفت روز گذشته گفته بود: شرط معدل شامل حال دانشجویان ورودی منتهی به سال ٩٤ نمی شود و جای نگرانی برای این دانشجویان وجود ندارد.

عبدالنبی هاشمی افزوده بود: شرط معدل شامل حال دانشجویان ورودی منتهی به سال ٩٤ نمی شود و جای نگرانی برای این دانشجویان وجود ندارد.

تجمع پنجشنبه هفته گذشته دانشجویان دانشکده نفت اهواز با سخنان نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی پایان یافت.

عضو کمسیون انرژی و نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی هفته گذشته با حضور در جمع دانشجویان دانشکده نفت آبادان، این دانشکده را یکی از مراکز مهم دانشگاهی در کشور عنوان کرده و از تصمیم اخیر وزارت نفت در خصوص جذب نخبگان دانشجو در این وزارتخانه انتقاد کرد.

سید حسین دهدشتی گفته بود نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در هفته جاری با حضور وزیر نفت در مجلس این موضوع را به صورت جدی پیگیری می کنند.

دانشجویان دانشگاه نفت در تجمع دانشجویی اعلام کردند که حاضر نیستند در امتحانات پایان ترم شرکت کرده و با تجمع غذایی، بر حق قانونی خود در جذب و استخدام در وزارت نفت تاکید کردند.

گفتنی است حدود 10 نماینده این دانشجویان روز چهارشنبه 23 دی ماه با حضور در نمایندگی ایرنا آبادان، رساندن خواسته دانشجویان دانشکده نفت آبادان به مسئولان را خواستار شدند.

نوشتن دیدگاه