امام جمعه آبادان: عقیده خود را برای رای یک کاندیدا نفروشید

امام جمعه آبادان با تاکید بر حضور حماسی مردم در دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، گفت: لازم است با فرهنگ سازی از ترویج فرهنگ غلط خرید و فروش رای جلوگیری کنیم، زیرا با فروش رای، عقیده خود را به بهای ناچیزی فروخته ایم.

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه آبادان در مصلای ثامن الائمه این شهر، با تاکید بر لزوم رعایت قانون از سوی مجریان، ناظران، کاندیداها و هواداران آنها، گفت: از همه دست اندرکاران انتخابات به ویژه کاندیداها می خواهم، قانون را در همه امور رعایت کنند.

وی با تاکید بر لزوم آگاهی بخشی به شهروندان در خصوص انتخاب اصلح در انتخابات آتی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، افزود: خرید و فروش رای در انتخابات، اقدامی نادرست و ضد فرهنگی است و لازم است مردم نیز با افزایش آگاهی خود، جلوی این اقدامات را بگیرند.

حجت الاسلام ابراهیمی پور در ادامه سخنانش با قرائت فرازهایی از فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار معظم له در دیدار با مردم قم در 19 دی ماه، افزود: حضور حماسی مردم در انتخابات، تضمین کننده حرکت نظام اسلامی و اطمینان بخش مسیر رو به جلوی کشور است.

وی تصریح کرد: لازم است در انتخاب کاندیدای مورد نظر در انتخابات آتی، سابقه انقلابی فرد و وضعیت کنونی وی نیز با دقت مورد نظر قرار گیرد.

 

تجلیل امام جمعه آبادان از قانون مداری دانشجویان متحصن دانشکده نفت

امام جمعه آبادان فراز دیگری از سخنانش با اشاره به برخی اعتراضات صنفی دانشجویان دانشکده نفت آبادان و دانشگاه نفت اهواز در خصوص موضوعات استخدام دانشجویان، افزود: وزیر محترم نفت نیز باید در راستای تقویت بنیه علمی صنعت نفت و جلوگیری از فرار مغزها، در راستای تقویت این دانشگاه ها گام بردارد.

حجت الاسلام ابراهیمی پور از دانشکده نفت آبادان به عنوان یکی از دانشگاه های برند علمی و معتبر کشور یاد کرد و افزود: لازم است به جای تضعیف این مراکز، در مسیر تقویت آن و توجه ویژه به این مراکز علمی گام برداشت.

 

نامزدهای دو انتخابات، تسلیم قانون شوند

امام جمعه آبادان در فراز دیگری از سخنانش قانون گریزی را امری ناپسند خواند و گفت: باید مراقب باشیم تا خودخواهی ها، حب مال و مقام و جاه طلبی در برابر قانون قرار نگیرد.

وی تاکید کرد: ستاد نماز جمعه آبادان در انتخابات آتی، له یا علیه کاندیدا یا جریان خاصی موضع گیری نمی کند و تنها منویات مقام معظم رهبری را پیاده می کند.

امام جمعه آبادان تصریح کرد: اجازه نمی دهیم تا از فضای نمازجمعه له یا علیه کاندیدای خاصی استفاده شود.

نوشتن دیدگاه