فراخوان ارسال اثر به همایش تجلیل از چهره های ماندگار آبادان منتشر شد

فراخوان عمومی ارسال اثر به نخستین همایش تجلیل از چهره های ماندگار آبادان با محوریت تجلیل از عالم وارسته آیت الله شیخ علی بدری منتشر شد.

دبیر همایش تجلیل از چهره های ماندگار آبادان گفت: این همایش در پنج محور حیات فردی، حیات سیاسی، حیات معنوی، حیات اجتماعی و حیات علمی آیت الله علی بدری، اردیبهشت ماه سال 1395 در آبادان برگزار می شود.

باقر غفاری افزود: علاقه مندان می توانند در بخش حیات فردی با موضوعات دوران طفولیت عالم مجاهد آیت الله بدری، شرافت خانوادگی، مراحل چندگانه زندگی، دوران رشد و تعالی، ابعاد وجودی، اداب و احترام، هجرت به نجف و فراگیری علوم اسلامی و فقه مکتب جعفری، کم خرج و پرکار، واقع بینی و اغراق گریزی، بخشش و چشم پوشی و بلندنظری مقاله تهیه کنند.

وی اظهار داشت: محور حیات سیاسی این همایش نیز شامل حضرت آیت الله بدری و پیوند دین و سیاست، تلاش برای تشکیل حکومت اسلامی، شخصیت آزاد اندیشی، تجربه تاریخی، آگاهی سیاسی و اجتماعی، آگاه سیاسی و اجتماعی، آگاهی به زمان، جهاد و دفاع از دین، زمینه های وحدت، بیداری سیاسی، نهراسیدن از مکر دشمن و علاقه به شجاعت و دفاع از حق است.

غفاری گفت:علاقه مندان می توانند، مقالات خود را با محور حیات معنونی با موضوع آیت الله بدری اسوه درایت و قداست، عزت و مناعت، زهد و ساده زیستی، احتیاط محوری، دقت در انجام فرایض دینی، پرهیز از اسراف، دوری از تجملات، توزیع با مردمان، فروتنی، اخلاق و فضل، ساده گویی و بی تکلفی، عشق به ائمه اطهار و توسل له ائمه اطهار ارائه دهند.

 

دبیر نخستین همایش تجلیل از چهره های ماندگار شهرستان آبادان اظهار داشت: محورهای بخش حیات اجتماعی نیز حضرت آیت الله بدری و اهتمام به امور مسلمانان، اهمیت پیام رسانی و تبلیغ، برآوردن نیاز دیگران، رافت و مهربانی، ایمان و اطمینان به جهت کار و پیروزی، سعی در ساختن افکار، احترام به دوستان و تاسیس مراکز خدماتی و فرهنگی این عالم ربانی مورد توجه است.

غفاری گفت: علاقه مندان همچنین می توانند، مقالات خود را در بخش حیات علمی و موضوع دوران رشد علمی آیت الله بدری، مشایخ و استادان،حیات و آقار علمی ، شاگردان مکتب، جامعیت و همه سونگری، تجهیز علمی طلاب، احترام به اهل علم و حضرت آیت الله بدری از دیدگاه علما و اندیشمندان تهیه و ارسال کنند.

وی مهلت ارسال آثار را سی ام بهمن ماه امسال اعلام کرد و اظهار داشت: پژوهشگران می توانند برای اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی همایش با آدرس www.chehrehayemandegar.ir یا به آبادان - بوارده شمالی - دانشکده نفت شهید تندگویان مراجعه کنند.

دبیر همایش چهره های ماندگار آبادان افزود: تلفکس 5332500 و تلفن های 53320050 نیز برای هرگونه اطلاعات بیشتر در دسترس شرکت کنندگان در همایش است.

آیت الله حاج شیخ علی بدری دشتی از علمایی است که با داشتن سوابق علمی و اجرایی درخشان، افتخار شاگردی امام خمینی (ره) و تحصیل در نجف اشرف را دارد و سال ها سنگر علم آموزی و مبارزه با طاغوت نقش موثری ایفا کرد.

وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی هم در سنگر مقاومت و کسوت قضا فعالیت داشت.

نوشتن دیدگاه