بیکاری و رکود گریبانگیر جوانان و اقتصاد شهری آبادان

مردم آبادان وفاداری خود را همواره به نظام جمهوری اسلامی نشان داده‌اند اما همچنان با مشکل بیکاری و جذب نیروی غیربومی در این شهر دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

اشتغال و کارآفرینی سازنده ازجمله عوامل توسعه پایدار در کشور است که نیاز جدی به آن تأثیر زیادی بر پیشروی به‌سمت اهداف موردنظر نظام ازجمله سند چشم‌انداز بیست‌ساله دارد.

سند نهایی چشم‌انداز بیست‌ساله جمهوری اسلامی ایران که توسط رهبر معظم انقلاب به سران سه قوه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شد افق روشن ایران را در 1404 هجری شمسی ترسیم کرده است که در آن ایران کشوری توسعه‌یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه، با هویت اسلامی و انقلابی، الهام‌بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و مؤثر در روابط بین‌الملل تأثیرگذار خواهد بود.

یکی از ویژگی‌های این سند چشم‌انداز دست یافتن به اشتغال کامل است که هم‌زمان با آن دست‌یافتن به جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه آسیای جنوب غربی (شامل آسیای میانه، قفقاز، خاورمیانه و کشورهای همسایه) با تأکید بر جنبش نرم‌افزاری و تولید علم، رشد پرشتاب و مستمر اقتصادی و ارتقای نسبی سطح درآمد سرانه نیز باید به دست آید.

البته در این سند آمده که این اهداف متناسب با سیاست‌های توسعه، اهداف و الزامات چشم‌انداز تنظیم و تعیین گردد و این سیاست‌ها و هدف‌ها به‌صورت کامل مراعات شود.

مشکل اشتغال یکی از موانع دست‌یابی به اهداف سند چشم‌انداز بیست‌ساله است که توجه به آن می‌تواند گامی مؤثر در جهت رسیدن به اهداف مورد نظر باشد. آبادان و خرمشهر ازجمله شهرهایی هستند که علی‌رغم داشتن ظرفیت‌های مناسب در بخش‌های مختلف با مشکل بیکاری و کمبود اشتغال دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

اما حل این مشکل نیازمند چه اقداماتی است و چه راهکارهایی را دراین‌باره باید در پیش گرفت؟

 

استفاده از نیروی بومی

علی سینا اسدی حمایت از اشتغال و پیمانکار بومی را یکی از راه‌حل‌های اصلی ایجاد اشتغال دانست و گفت: زمانی که پیمانکار آبادان ساکن همین شهر باشد پول را در همین شهر خرج می‌کند.

رئیس اداره کار آبادان افزود: به همین ترتیب پول دست دیگر اقشار در شهر می‌افتد و گردش آن در شهر سبب بهبود کسب‌وکار و رونق در شهر می‌شود و در لایه‌های مختلف اقتصادی شهر تأثیر مثبت می‌گذارد.

وی با بیان اینکه درصورتی که از پیمانکار غیربومی استفاده شود عکس این قضیه رخ می‌دهد، عنوان کرد: استفاده از پیمانکار غیربومی برابر است با خروج پول و سرمایه از شهر و به‌تبع آن افزایش رکود اقتصادی در شهر.

اسدی اظهار کرد: پیمانکار غیربومی پولش را از شهر خارج کرده و در شهرهای بزرگ‌تر خانه می‌خرد و هزینه‌های خود را در دیگر مناطق انجام می‌دهد که همین کار عاملی برای کاهش توان اقتصادی مردم شهر است.

 

منطقه آزاد برای استفاده از بومی‌ها الزام ایجاد کند

رئیس اداره کار آبادان با اشاره به سازمان منطقه آزاد اروند به‌عنوان کارفرمای اصلی در دو شهر آبادان و خرمشهر، بیان کرد: این کارفرما می‌تواند در پرداخت صورت‌وضعیت‌ها و واگذاری مناقصات اهرم‌هایی را برای پیمانکاران برای جذب نیروی بومی در نظر بگیرد.

اسدی افزود: سازمان منطقه آزاد اروند می‌تواند با در نظر گرفتن امتیازات خاص برای استفاده از افراد بومی، پیمانکاران را مکلف کند که درصدی از جذب خود را از افراد بومی دارای تخصص لازم داشته باشند.

وی با ابراز اینکه می‌توان پا را از این نیز فراتر گذاشت، اعلام کرد: می‌توان با آموزش نیروهای بومی غیر متخصص از ظرفیت‌های بومی شهر بیشترین بهره را برد.

رئیس اداره کار آبادان با اشاره به دستور استاندار خوزستان مبنی بر اینکه جذب نیرو در خوزستان باید از طریق بنگاه‌های کاریابی غیردولتی استان انجام شود، اظهار کرد: همچنین تأکید شده است که از تولیداتی که در استان وجود دارد استفاده شود.

اخیراً یکی از شرکت‌های پتروشیمی واقع در شهرک صنعتی آبادان جذب نیرو داشته است که طبق شکایات مردمی این جذب از افراد بومی شهرستان آبادان صورت نگرفته است.

 

الزامی برای جذب بومی نداریم

ابراهیم موزرمی مدیرعامل این شرکت با اعلام "ما فقط به سهامدار شرکت پاسخگو هستیم" اظهار کرد: اطلاعیه فراخوان جهت جذب نیرو نیز از طریق بنگاه‌های کاریابی یا آزمون صورت نگرفت.

وی افزود: با توجه به‌خصوصی بودن شرکت سهامدار این اختیار را به ما داده است تا از هر شهری نیرو جذب کنیم و الزامی دراین‌باره بر ما وارد نیست.

مدیرعامل این شرکت گفت: نحوه فراخوان ما از طریق روزنامه بود که نتیجه‌ای نداد و جذب نیرو را با توجه به مراجعات و تحویل مدارک از افراد انجام دادیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا سازمان منطقه آزاد اروند واکنشی در این‌باره انجام داد، عنوان کرد: اداره کار سازمان منطقه آزاد اروند نیز افرادی را به ما معرفی کرد و این افراد جذب شرکت شدند.

موزرمی تصریح کرد: روال کار ما مورد تأیید سهامدار شرکت، سازمان منطقه آزاد اروند و فرمانداری آبادان بوده است، علاوه بر این 85 درصد از نیروهایی که جذب کردیم بومی آبادان و خرمشهر هستند.

وی عنوان کرد: قرار نیست که آزمونی برگزار کنیم که در آن تعداد کمی پذیرفته شوند و برای جذب باقی نیروها آزمون مجددی برگزار شود و نمی‌توان کار شرکت را معطل گذاشت.

مدیرعامل این شرکت افزود: 6 ماه است که شرکت به‌صورت کامل راه‌اندازی نشده است و در این زمینه نیاز به حمایت مسئولان داریم.

 

 

مردم آبادان همواره با حضور در صحنه‌های مختلف انتخاباتی، سیاسی و مقاومتی به‌خصوص در 8 سال دفاع مقدس، عرق و پایبندی خود را به نظام جمهوری اسلامی نشان دادند.

از آنجایی که بیکاری یکی از دغدغه‌های اصلی این مردم است و پیرو دستور استاندار خوزستان مبنی بر جذب افراد بومی نیاز است تا مسئولان مختلف شهر از جمله مسئولان دولتی به این موضوع اهمیت دهند تا شاهد پیشرفت و آبادانی آبادان و خرمی خرمشهر باشیم.

 

گزارش: عامریان

نوشتن دیدگاه