درخواست سرمربی تیم بسکتبال بانوان نفت آبادان از فدراسیون

سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان پس از ناکامی تیمش در مرحله پلی آف سوپر لیگ A کشور، گفت: تنها درخواست ما از فدراسیون و کمیته داوران این است که فیلم کوارتر پایانی بازی ما با شهرداری بندرعباس را حتما ببینند.

زهرا مرتضی زاده در خصوص شکست تیمش در دور برگشت پلی آف سوپر لیگ A کشور، اظهار کرد: روز گذشته (چهارشنبه) در خانه پذیرای شهرداری بندرعباس بودیم که بازی را با نتیجه 70 بر 73 به حریف واگذار کردیم و نتوانستیم به جمع چهار تیم برتر راه پیدا کنیم و در مسابقات بعدی باید برای کسب یکی از رده های پنجم تا هشتم تلاش کنیم. البته هنوز حریفان مان و همچنین زمان دقیق بازی ها مشخص نشده است.

وی درباره دیدار تیمش برابر شهرداری بندرعباس و قضاوت داور در این مسابقه، گفت: در هر بازی خطای دید و اختلاف نظر وجود دارد ولی در یک دیدار پایاپای رای داور بر بازی بسیار تاثیر گذار است و به همین دلیل در چنین مسابقاتی کار داور حساس تر و سخت تر است.

سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان بیان کرد: تنها درخواست ما از فدراسیون و کمیته داوران این است که فیلم کوارتر پایانی بازی ما را حتما نگاه کنند و تصمیم گیرنده باشند که ما در این دیدار مستحق باخت یا برد بودیم؟

در این کوارتر یکی از بازیکنان ما به گفته داور، بازیکن تیم را حریف را سد کرد تا هم تیمی اش بتواند به سمت حلقه پرتاب داشته باشد که بر همین اساس هم گل ما پذیرفته نشد و خطای بازیکن سدکننده، گرفته شد که این رای خیلی بحث برانگیز بود. از نظر ما برخورد این دو بازیکن به علت فاصله ایی که از بازیکن گل زننده داشتند، نمی توانست منجر به نپذیرفتن گل شود.

 

وی ادامه داد: ما حتی مشکوک به این هستیم که بازیکن تیم حریف روی بازیکن ما خطا انجام داده است. به هر حال این یک گل خیلی در روند بازی تاثیرگذار بود. البته تا فیلم هم توسط فدراسیون بازبینی نشود، نمی توان حرفی زد و منتظریم فدراسیون فیلم را ببیند و نتیجه را به ما اعلام کند. اگر تصمیم داور اشتباه بوده باشد رای او در ادامه بازی خیلی تاثیرگذار بوده است.

مرتضی زاده افزود: بخش دیگری که در رقم خوردن این نتیجه تاثیرگذار بود، این است که ما نتوانستیم بازیکن خارجی جذب کنیم، در حالی که تیم بندرعباس دو بازیکن خارجی داشت که این دو نفر در تیم شان خیلی تاثیرگذار بودند و نمی توان منکر این موضوع شد.

سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان عنوان کرد: از بازیکنانم تشکر می کنم. آن ها تمام توان خود را گذاشتند و خیلی زحمت کشیدند.

ما در این بازی شاهد یک جنگ ناعادلانه بودیم، چرا که حریف از دو بازیکن خارجی بهره می برد که تجربه شان به واسطه کار کردن در فضاهای حرفه ای از تجربه بازیکنان ما بیشتر بود. به هرحال حق ما هم این بود که امتیاز و فرصت جذب بازیکن خارجی را داشته باشیم ولی متاسفانه ما در این بخش هم ضرر کردیم.

وی بیان کرد: مسئولان به این که ما باید پاسخگوی مردم شهرمان هم باشیم، فکر کنند؛ روز گذشته خیلی از تماشاگران ما ناراحت شدند. همه از ما جواب می خواهند ما اکنون تنها نماینده خوزستان و شهر آبادان در سوپر لیگ کشور هستیم و نتیجه بازی های ما برای مردم مهم است و آن ها از ما برد می خواهند و انتظار ما این است که نگاه مسئولان به ویژه مسئولان وزارت نفت نسبت به ورزش بانوان آبادان خاص و ویژه باشد.

مرتضی زاده گفت: ما در این جا حرفه ای کار می کنیم و همه پیگیر نتایج بازی های ما هستند و مسئولان باید بدانند وقتی ما مقام کسب نکنیم در این جا تحت فشار قرار می گیریم.

نوشتن دیدگاه