ورزش های آبی در اولویت برنامه مناطق آزاد کشور قرار گرفت

دبیر شورای راهبردی ورزش مناطق آزاد، گفت: ورزش های آبی و دریایی در اولویت برنامه مناطق آزاد کشور و فدراسیون های مربوطه قرار گرفت.

بیژن شیری افزود: با وجود وضعیت آب و هوایی مناسب و داشتن ظرفیت های لازم در 10 ماه از سال در منطقه آزاد اروند، می توان ورزش جت اسکی را در این منطقه فعال کرد.

وی تبدیل دفتر کنفدراسیون ورزش جت اسکی را در غرب آسیا ، از دیگر اهداف راه اندازی ورزش های آبی در منطقه آزاد اروند دانست و گفت: با راه اندازی دفتر کنفدراسیون ورزش جت اسکی در غرب آسیا، برنامه های بین المللی در اینجا سازماندهی شده و با راه افتادن باشگاه ها، با حضور جوانان و مردم منطقه آزاد اروند می توان مسابقات جهانی را برگزار کرد.

شیری اظهارکرد: یکی از ویژگی وزرش های آبی نظیر جت اسکی این است که می تواند همه اقشار جامعه را در برگیرد و مسابقات را در همه رده های سنی برگزار کرد.

وی افزود: با راه اندازی ورزش های آبی به تدریج باشگاه های مطابق استاندارد های تعریف شده در این منطقه فعال، و زمینه آموزشی و تفریحی برای مردم ایجاد خواهد شد.

 

دبیر شورای راهبردی ورزش مناطق آزاد،گفت: یکی دیگر از موارد که در منطقه آزاد اروند دنبال می کنیم علاوه بر تسهیل روابط اداری لازم ، واردات تجهیزات جت اسکی به کشور از این منطقه است.

وی افزود: در این راستا با واردات جت اسکی به این منطقه علاوه بر ایجاد اشتغال واحدهای تهیه و توزیع، فروش و تعمیر، جذب گردشگر، سرمایه گذاری بخش خصوصی نیز فراهم می شود.

شیری در ادامه گفت: یک برنامه ورزشی برای مناطق آزاد قشم، چابهار و کیش نیز پیش بینی شده و به زودی اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به میزبانی مسابقات جت اسکی در خرمشهر گفت: این مسابقات در قالب قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی برای حضور در مسابقات آسیایی، روز جمعه در رودخانه کارون در مجاورت پل شهید جهان آرای خرمشهر برگزار می شود و تیم ها از استان های گیلان، مازندران، تهران، هرمزگان و کیش به رقابت می پردازند.

نوشتن دیدگاه