شایعه فوت جوان اروندکناری و پاسخ مسئولان دانشکده علوم پزشکی آبادان

در پی انتشار گسترده پیام فوت جوان اروندکناری در تنها درمانگاه این شهر در شبکه های اجتماعی، روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان توضیحاتی را ارائه داد.

در چند روز گذشته خبری با عنوان تکمیل نشده بیمارستان شهر اروندکنار و بی نظمی و بی در و پیکری درمانگاه اروند باعث فوت جوان 30 ساله به نام فاضل عطیه زاده از اهالی روستای نهر ازرق این شهر، در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

گفته شده این جوان به دلیل سکته ناگهانی به درمانگاه اروندکنار انتقال داده شد که خرابی دستگاه شوک و نبودن راننده آمبولانس و سهل انگاری اورژانس 115، اهالی بیمار را به آبادان منتقل کردند که تاخیر در رساندن به بیمارستان و نبود امکانات در اروندکنار ، موجب مرگ وی شد. متوفی دارای یک پسر و دو دختر بود.

 

روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان روز چهارشنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد:

در خصوص مرگ جوان اروندکنار به خاطر نبود بیمارستان و امکانات لازم در منطقه اروندکنار به استحضار می رساند که جوان 35 ساله که فوت شده، در منزل دچار ایست قلبی شده و توسط نزدیکان، با تاخیر به درمانگاه رسانده می شود، ضمن اینکه به موقع به اورژانس اطلاع داده نشده بود، به همین دلیل جوان مذکور را فوت شده به درمانگاه می رسانند که تصاویر ثبت شده و نوار قلب وی که یک خط مستقیم است گویای این ادعاست.

در این اطلاعیه آمده است: با این حال همکاران حاضر در این مرکز با وجود اطمینان از فوت جوان یادشده، اقدامات احیای قلبی و ریوی نموده با استفاده از دستگاه شوک (که یک دستگاه جدید و نو است) چندین نوبت اقدام به دادن شوک به بیمار می کنند ولی متاسفانه به دلیل نارسایی قلبی که به دلیل دیر رساندن بیمار اتفاق افتاده بود، اقدامات مفید واقع نمی شود و پزشک حاضر بر بالین بیمار، مرگ وی را به همراهان اعلام می کند.

این اطلاعیه می افزاید: همراهان این جوان اصرار به ادامه احیاء می کنند که پزشک چند نوبت دیگر نیز به بیمار شوک می دهد ولی باز هم اقدامات بی نتیجه است.

نوشتن دیدگاه