تایید صلاحیت 51 نامزد انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هیات اجرایی آبادان

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان از تایید صلاحیت 51 نفر نامزده شرکت در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هیات اجرایی این حوزه انتخابیه پس از استعلام از مراجع مربوطه خبر داد.

عزیزا... شهبازی افزود: کار بررسی وضعیت صلاحیت داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی ساعت 24 دوشنبه شب پایان یافت و در نهایت صلاحیت دو نفر تایید نشد.

وی اظهارکرد: 54 نفر برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه آبادان نام نویسی کردند که یک نفر پیش از شروع بررسی صلاحیت ها انصراف خود را اعلام کرده بود و دو نفر نیز توسط هیات اجرایی تایید صلاحیت نشدند.

شهبازی گفت: نتیجه تایید صلاحیت ها امروز به اطلاع داوطلبان رسانده می شود.

وی افزود: مقدمات لازم برای حضور حداکثری مردم در انتخابات در آبادان فراهم شده و دو هزار و 500 نفر در قالب هیات های اجرایی و نظارت کار رای گیری را در 142 شعبه رای برعهده خواهند داشت.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان اضافه کرد: بیش از 180 هزار نفر واجد شرایط رای دادن در این حوزه انتخابیه (آبادان، اروندکنار و چوئبده) هستند.

آبادان دارای حضور انتخابیه اصلی آبادان و حوزه ی فرعی اروندکنار است و سه نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ هفتم اسفند امسال برگزار خواهد شد.

نوشتن دیدگاه