سرقت کابل تلفن در آبادان و قطع ارتباط تلفن و اینترنت برخی مشترکان

سرقت کابل های تلفن از سوی برخی از افراد در برخی از مناطق شهری آبادان، باعث قطعی ارتباط تلفن های ثابت شهروندان شده است.

قطع ارتباط تلفنی بیش از 10 روزه در منطقه بهار، بازارچه سید عباس، بازارچه ایستگاه 11 و برخی از مناطق شهری آبادان مردم را با مشکل روبه رو کرده است.

یکی از شهروندان آبادان در این باره گفت: قطع ارتباط تلفن های ثابت باعث شده که ارتباطات بیشتر واحدهای تجاری، اداری و منازل شخصی در کوی بهار با اختلال روبه رو شوند.

امیر رسول زاده افزود: مدت 10 روز است که تلفن منزلم قطع شده و به همین دلیل ارتباط اینترنتی ما نیز قطع شده و این کار باعث شده که خیلی از کارهای تحقیقاتی که در منزل انجام می دهم، ناتمام بماند.

وی اظهار کرد: با مراجعه به مخابرات برای رفع قطعی تلفن نتیجه ای نگرفتم و گفتند که کابل های زیرزمینی منطقه بهار سرقت شده و کابلی برای وصل کردن آن نداریم باید منتظر بمانید.

 

یکی دیگر از مغازه داران بازارچه سید عباس آبادان نیز گفت: چندین روز است تلفن مغازه قطع شده و با توجه به اینکه بیشتر مشتریان، خرید خود را با کارت بانکی استفاده می کنند دیگر نمی توانند از این دستگاه ها بهره ببرند و این مهم کاهش فروش را منجر شده است.

علی دیراوی افزود: برای برطرف شدن این مشکل چندین بار به امور مشترکین و خرابی تلفن تماس گرفتم ولی تاکنون به نتیجه ای نرسیده ام.

یکی دیگر از شهروندان آبادانی گفت: برای انجام کار اداری در اداره گاز آبادان مراجعه کرده ولی به دلیل قطع تلفن ها و اینترنت این اداره کارم انجام نشد.

عقیل سلامات افزود: بیشتر ادارات در سایت اداری کوی بهار آبادان قرار دارند و مردم برای مراجعه به کارهای روزمره به دلیل قطع تلفن ها با مشکل روبه رو شده اند.

 

رییس اداره مخابرات آبادان با تایید این مطلب گفت: سارقان در مناطق مختلف آبادان اقدام به حفاری کرده و به دنبال کابل های زیرزمینی قدیمی که از زمان پیش از جنگ تحمیلی باقی مانده، می گردند.

سلمان سهیم پور افزود: سرقت کابل 400 زوج و 500 زوج مخابرات در منطقه بهار باعث قطع ارتباط تلفنی این منطقه شده است.

وی گفت: برای تعمیر و جایگزینی این کابل از مخابرات خوزستان درخواست کرده ایم تا این کابل را برای آبادان ارسال کنند و احتمال دارد تا آخر هفته با جایگزینی این کابل بتوانیم ارتباط تلفنی منطقه بهار را برقرار کنیم.

نوشتن دیدگاه