سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان: از جوابیه مشحون شوکه شدیم

سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت‌ آبادان گفت: انتظار نداشتیم رییس فدراسیون با جذب بازیکن خارجی برای تیم‌مان مخالفت کند و از جوابیه او شوکه شدیم.

زهرا مرتضی‌زاده در خصوص دیدار تیمش در دور برگشت پلی‌آف سوپر لیگ A کشور برابر شهرداری بندرعباس، اظهار کرد: حریف‌مان چندین سال است که در سوپر لیگ A در حال فعالیت است و همیشه جزو چهار تیم برتر هم بوده است.

وی افزود: بندرعباس همیشه سابقه استفاده از بازیکن خارجی را دارد، ضمن این‌که سایر بازیکنانش نیز با تجربه هستند. این تیم در حال حاضر از دو بازیکن خارجی خوب بهره می‌برد که در مرحله پلی‌آف نیز به صورت همزمان از هر دو نفر آن‌ها استفاده می‌کند.

سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت ‌آبادان افزود:‌ ما در دور رفت پلی‌آف برابر بندرعباس، در واقع بازی برده را به تجربه بازیکنان خارجی حریف واگذار کردیم؛ در کوارتر پایانی از حریف پیش بودیم ولی با توجه به این‌که زمانی که بازیکنان خسته می‌شوند از میزان عملکرد فکری‌شان نیز کاسته می‌شود، دچار مشکل شدیم، در حالی که بازیکنان خارجی در زمان خستگی هم می‌دانند که چگونه بازی کنند و این‌گونه بود که حریف با بهره بردن از تجربه بازیکنان خارجی خود توانست ما را شکست دهد.

وی گفت: امیدوارم چهارشنبه این هفته که میزبان شهرداری بندرعباس هستیم، نتیجه دور رفت را جبران کنیم و بتوانیم جزو چهار تیم سوپر لیگ قرار بگیریم. مسابقات مرحله پلی‌آف 2 از 3 است و اگر ما در این بازی به پیروزی برسیم، بازی سوم نیز روز پنج‌شنبه همین هفته در آبادان انجام می‌شود.

 

مرتضی‌زاده در ادامه درباره این‌که موفق به جذب بازیکن خارجی نشدند، خاطرنشان‌کرد: وزارت نفت قانونی دارد که برای تیم‌های بخش بانوان آن، اجازه استفاده از بازیکن خارجی داده نشده است، در حالی که آقایان از این مزیت استفاده می‌کنند و نتیجه می‌گیرند.

به هر حال این حق بانوان هم است، چرا که مگر در ایران چند بازیکن وجود دارد که بخواهیم جذب کنیم؟ ما یک ماه است که به دنبال جذب یک سانتر خوب هستیم ولی در ایران باتوجه به این‌که بازیکنان خوب جذب تیم‌های دیگر شده‌اند، بازیکن دیگری نیست.

وی بیان‌ کرد: به هر حال ما هم باید حق استفاده از بازیکنان خارجی را مانند تیم‌های دیگر داشته باشیم که در این راستا نیز مسئولان وزارت نفت از آقای مشحون، رییس فدراسیون خواستند که موضوع جذب بازیکن خارجی را برای تیم ما تایید کند و اعلام کردند که اگر آقای مشحون تایید کند، این کار صورت می‌گیرد ولی متاسفانه او تایید نکرد و سه دلیل آورد که این اقدام اشتباه است و خیلی جالب است که در فدراسیونی که این قانون اجرا و اعمال می‌شود و تیم‌های دیگر نیز بازیکن خارجی جذب کرده‌اند، ما از آن منع می‌شویم.

ما در پلی‌آف باید برابر تیمی بازی کنیم که دو بازیکن خارجی دارد و اگر این قانون بد است، پس باید برای همه تایید نشود و اگر تایید شده است، پس باید برای ما هم تایید شود.

سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت‌آبادان خاطرنشان‌کرد: در هر صورت حق ما ضایع شد و مسوولان ما هم خیلی پیگیری کردند ولی دیگر زمان نداریم و چهارشنبه این هفته بازی ما برگزار می‌شود.

ما به این تصمیم فدراسیون معترض هستیم و اصلا انتظار نداشتیم که آقای مشحون تایید نکند و فکر می‌کردیم با توجه به این‌که این کار در فدراسیون انجام می‌شود، برای ما نیز تایید شود.

چطور ممکن است یک فدراسیون قانونی را که خودش اعمال می‌کند، تایید نکند؟ ما از جوابیه آقای مشحون شوکه شدیم. وی بیان‌ کرد: واقعا این اقدام نادرست بود و حتی اگر در این زمینه به تازگی قانونی گذاشته شده است و اکنون به این نتیجه رسیدند که این کار اشتباه است، باید قانون را برای فصل بعدی مسابقات اعمال کنند، نه این‌که زمانی‌که در حال اجرا است ما را از آن منع کنند.

آقای مشحون عضو شورای ورزش وزارت نفت هم است، یعنی جزو کسانی است که مثبت یا منفی بودن حرفش، در مجوز گرفتن ما برای جذب بایکن خارجی تاثیر مستقیم داشت.

نوشتن دیدگاه