شهبازی: قانون مداری مهمترین اصل انتخابات در آبادان است

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با تاکید بر رعایت اصل قانون مداری در برگزاری انتخابات هفتم اسفند، گفت: مهمترین و نخستین هدف ستاد انتخابات این شهرستان اجرای بی چون و چرای قوانین انتخابات در امر برگزاری این رخداد بزرگ ملی است.

عزیز اله شهبازی یکشنبه در نشست آموزشی اعضای هیات اجرایی ستاد انتخابات آبادان افزود: رعایت قانون و احترام به موازین اسلامی به عنوان یک اصل مهم و اساسی در عرصه انتخابات مطرح است.

وی اظهارکرد: بیش از 180 هزار نفر واجد شرایط رای دادن در حوزه انتخابیه آبادان (آبادان، اروندکنار و چوئبده) هستند و اقدامات لازم برای حضور حداکثری مردم نیز پیش بینی شده است.

وی افزود: بیش از دو هزار و 500 نفر در قالب هیات های اجرایی و نظارت کار رای گیری را در 142 شعبه پیش بینی شده در این حوزه انتخابیه بر عهده دارند.

شهبازی اظهار کرد: انتخابات مهمترین مشارکت مردم در تصمیم سازی و راهبردهای کلان کشور است و باید با بهره گیری از روش های نوین اطلاع رسانی، حضور حداکثری مردم و انتخاب آگاهانه آنان در پای صندوق های رای فراهم شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان افزود: قانونمداری و رعایت اصل بی طرفی در انتخابات دو تکلیف مهم مجریان انتخاباتی است و باید صیانت از آرای مردم در سرلوحه امور قرار گیرد.

در این نشست اعضای هیات اجرایی انتخابات آبادان و اروندکنار در جریان جدیدترین قوانین و مقررات جاری انتخابات کشور قرار گرفتند.

شهرستان آبادان دارای حضور انتخابیه آبادان و حوزه ی فرعی اروند کنار است. پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ هفتم اسفند امسال برگزار خواهد شد.

نوشتن دیدگاه