دیوار مهربانی به آبادان رسید

شاید «دیوار مهربانی» یکی از نوآورانه و انسان دوستانه ترین خلاقیت های مردم ایران طی چند سال اخیر باشد، شعار این دیوار «نیاز داری بردار، نیاز نداری بگذار» است و مردم با قرار دادن لباس های گرم خود در زمستان سرد برای نیازمندان، به آنها کمک می کنند.

در ادامه کمپین دیوار مهربانی که طی روزهای گذشته در کشور گسترش یافته است، جمعی از نیکوکاارن، خیران و شهروندان آبادانی در اقدامی خودجوش، اماکنی برای اهدای لباس به نیازمندان در مرکز شهر راه اندازی کردند.

طرفداران این کمپین با شعار 'نیاز داری بپوش، نیاز نداری بپوشان' پیام خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کرده اند و از مردم می خواهند چنانچه لباس زمستانی یا کیف و کفشی دارند که به آن نیاز ندارند برای استفاده نیازمندان بگذارند و چنانچه به لباس احتیاج دارند از این محل بردارند.

در آبادان دو مکان 'روبروی شهر بازی و روبروی سید عباس' برای توزیع این لباس ها در نظر گرفته شده است.

نجمه ایرانیان از بانیان این اقدام در آبادان گفت: این دیوار حدودا در تمامی شهرهای ایران از اهواز تا تهران قرار دارد و تعداد آن نیز رو به افزایش است.

وی فرهنگ سازی برای کمک به نیازمندان و اقدام برای رفع نیازهای افراد نیازمند را از اهداف اجرای این طرح بیان کرد.

ایرانیان از شهروندان نیکوکار آبادانی خواست، با توجه به سرمای هوا لباس های زمستانه خود را به این محل ها اهدا کنند.

هر ساله با فرا رسیدن فصل سرما حس نوع دوستی انسانها ، باعث ایجاد و راه اندازی کمپین های اهدای لباس های گرم در سراسر کشور می شود تا از فشار سرما به اقشار کم درآمد جامعه کاسته شود.

نوشتن دیدگاه