سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان: نه غول بسکتبال هستیم نه در بحران قرار داریم؛ فقط خسته‌ایم

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان گفت: نه در بحران قرار داریم و نه غول بسکتبال هستیم، این بحث‌ها توهمات رسانه‌ای‌ست و ما فقط کمی خسته‌ایم.

هماد سامری در خصوص وضعیت تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان به نگرانی‌های اخیر در خصوص این تیم پاسخ داد و اظهار کرد: اینکه گفته می‌شود بازیکنان ما بی‌انگیزه شده‌اند باید گفت که این نوع نگاه در خصوص تیم نفت آبادان صحیح نیست و در هر تیمی وظایف بازیکنان مشخص است.

وی افزود: این‌گونه نیست که همه بازیکنان باید امتیازآور باشند و هر بازیکن در پست‌های مختلف وظیفه‌ای را در اختیار دارد که اگر آن را به خوبی انجام دهد یک موفقیت به‌دست خواهد آمد و کار کامل خواهد شد.

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان تصریح کرد: در اوایل فصل عنوان کردیم که از دست دادن پیش فصل برای ما مشکل‌ساز خواهد شد و این موضوع اکنون نمود پیدا کرده و بازیکنان از نظر بدنی کمی تحلیل رفته‌اند.

 

از دست رفتن پیش فصل و نمود شدن پیامدها

سامری عنوان کرد: حالا که در کوران رقابت‌ها قرارگرفته‌ایم مشخص شده که از دست دادن پیش فصل چقدر تأثیرگذار بوده و بازیکنان در فشار مسابقات به لحاظ بدنی تحلیل رفته‌اند، به همین دلیل شادابی بازی‌های گذشته را نداشته‌ایم.

وی با اشاره به آنالیز تیم نفت آبادان توسط رقیبان عنوان کرد: تیم‌های مقابل مقداری در برخورد با ما آشنا شده‌اند و سایر تیم‌ها به مرور هماهنگ شده‌اند و مدام بازیکنان خوب و خارجی به ترکیب خود اضافه می‌کنند این باعث شده تا رقابت بین تیم‌ها نزدیک باشد و هیچ تیمی از پیش برنده نباشد.

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان افزود: این لیگ، لیگی نیست یک تیم بیاید و همه را با اختلاف از پیش روی بردارد، نتایج خیلی از بازی‌ها قابل پیش‌بینی نیست.

سامری تأکید کرد: ماهم وضعیت بدی نداریم و در دور دوم بازی‌ها، فقط به پتروشیمی در خارج از خانه باخته‌ایم، در خانه خود نیز یک باخت مقابل شهرداری اراک آورده‌ایم.

 

این حرف‌ها توهمات رسانه‌ای‌ست

وی، نادرست خواندن برخی ‌تیتر رسانه‌ها پس از شکست‌های این تیم یادآور شد: در برخی رسانه‌ها پس از بازی پتروشیمی در خصوص ما نوشتند «بحران» و برخی رسانه‌ها نیز پس باخت به اراک نوشتند «غول کشی» در حالی‌که ما نه در بحران قرار داریم و نه غول بسکتبال هستیم، این بحث‌ها توهمات رسانه ایست و تیم نفت آبادان یک تیم ساده و مردمی ست که با تلاش و اتکا به توان تیمی خود تا اینجای کار در مسابقات حضور پیدا کرده است.

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان اشاره کرد: در واقع نتایج تیم نفت آبادان فرا‌تر از معادلات و برنامه‌ریزی‌های اولیه بوده و همه‌چیز خوب و تحت کنترل است.

سامری اضافه کرد: چند بازی حساس در آینده داریم که اگر موفق شویم در این دو یا سه بازی آینده موفق شویم جایگاه بسیار خوبی را برای آبادان در بسکتبال کشور به‌دست خواهیم آورد.

 

5 بازی از دور سوم را میزبان هستیم

این مربی بسکتبال کشور گفت: در حال حاضر تنها تیمی هستیم که از شش بازی دور سوم، پنج بازی از آن را میزبان هستیم و در تلاش هستیم بتوانیم میزبانی‌های بیشتری را برای دور سوم کسب کنیم تا درصد موفقیت ما بالا‌تر برود.

وی با اشاره به خستگی و تحلیل رفتن قوای بدنی بازیکنان در کوران رقابت‌ها، تصریح کرد: درست است که خسته‌ایم و فشار بازی‌ها باعث شده تا طراوت اولیه را نداشته باشم، اما امتیازات خوبی را کسب کرده‌ایم و شرایط بدی نداریم.

 

دور سوم تقویت بازیکن نخواهیم داشت

سامری با اشاره به بسته شدن لیست تیم نفت آبادان برای حضور در لیگ بر‌تر بسکتبال گفت: در دور سوم قصد افزودن بازیکن به تیم را نداریم چرا که در ابتدای فصل لیست تیم خود را کامل کرده‌ایم، اما اگر تعطیلاتی در بین دو دور مسابقات عاید ما شود نسبت به تقویت بدنی بازیکنان و برنامه‌ریزی در کار تاکتیکی تیم اقدام خواهیم کرد.

وی با اشاره به دیدار فردای تیم نفت آبادان در مقابل نماینده اراک، خاطرنشان کرد: بازی مقابل شهرداری گرگان به دلیل باخت در دور رفت، همه تلاش خود را خواهیم کرد تا برنده بازی باشیم تا در جدول باقی بمانیم و بتوانیم شانس میزبانی خود را در بازی سوم بالا ببریم.

 

دیدار دو تیم پالایش نفت آبادان و شهرداری گرگان در چارچوب هفته شانزدهم لیگ بر‌تر بسکتبال کشور از ساعت 16 روز پنجشنبه در سالن 17 شهریور آبادان برگزار خواهد شد، این تیم هم‌اکنون با 26 امتیاز در مکان سوم جدول رده‌بندی مسابقات حضور دارد.

نوشتن دیدگاه