هنر آبادان وضعیت نگران‌کننده‌ای دارد

نویسنده و کارگردان با سابقه آبادانی نسبت به وضعیت هنر و امکانات فرهنگی در این شهرستان ابراز نگرانی کرد.

عبدالرضا سواعدی در خصوص سکوت کاری خود در مدت اخیر اظهار کرد: در تدارک یک اثر اجتماعی در خصوص معضل ازدواج‌های سفید در جامعه کشورمان هستم.

وی گفت: در حال حاضر نویسندگی این کار به انجام رسیده و در آینده نزدیک تمرینات این نمایش را آغاز خواهیم کرد.

نویسنده، کارگردان و بازیگر آبادانی تئاتر کشور تصریح کرد: دیگر اثری که در تدارک آن هستیم نمایشی با موضوعیت دفاع مقدس است که به صورت اپرا برگزار خواهد شد.

سواعدی عنوان کرد: این اثر به موضوع جنگ نزد قومیت‌های عرب و کرد خواهد پرداخت که پروژه‌ای عظیم خواهد بود و نیاز به کمک بسیاری از اهالی هنر آبادان، خوزستان و کشور خواهد داشت.

وی تاکید کرد: در این نمایش که اپرای جنگ نام دارد، از بازیگران، خوانندگان و آهنگسازان به نام کشور استفاده خواهد شد، همچنین به بازیگران و هنروران زیادی برای حضور در این اثر استفاده می‌شود و از همه اهالی هنر کمک خواهیم گرفت.

 

نویسنده و کارگردان اهل آبادان افزود: در این اپرا تلفیقی از موسیقی سنتی، محلی و کلاسیک، مورد استفاده قرار خواهد گرفت و از گویش‌های عربی و کردی بهره گرفته می‌شود.

سواعدی نبود امکانات و سالن مناسب برای ساختن این آثار را موجب عقب‌گرد اهالی هنر برای خلق آثار نمایشی و هنری خواهند و تأکید کرد: وضعیت اسفناک هنر آبادان با واگذاری سالن‌های اداره ارشاد به بخش خصوص در حال تکمیل شدن است.

وی اشاره کرد: برای این آثار هیچ سالنی وجود ندارد که بتوان آن را ساخت و تمرین کرد، همچنین نبود امکانات باعث شده تا دست به دامان دوستان در خارج از آبادان شویم.

نویسنده و کارگردان آبادانی کشور عنوان کرد: دیگر انگیزه‌ای برای کار در آبادان نمانده و سوء مدیریت‌ها باعث شده تا عملکرد هنرمندان در آبادان به حداقل برسد.

سواعدی در پایان از تلاش برای ساخت یک اثر نمایشی برای حضور در جشنواره تئاتر فتح خرمشهر خبر داد.

نوشتن دیدگاه