اطلاعیه مدیریت بحران خوزستان در خصوص بارندگی

اداره‌کل مدیریت بحران استانداری خوزستان در خصوص وقوع بارندگی در سطح استان اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه خطاب به فرمانداران خوزستان آمده است:

با توجه به اخطاریه سازمان مدیریت بحران کشور و اداره‌کل هواشناسی خوزستان، وقوع حجم قابل توجه بارندگی همراه با رگبار، رعد و برق و وزش باد قابل‌ملاحظه در سطح استان به ویژه در مناطق شمال و شمال شرق در روز چهارشنبه (9 دی ماه) پیش‌بینی شده است.

بر این اساس احتمال آبگرفتگی معابر و طغیان روخانه‌ها و مسیل‌ها در مناطق مذکور و همچنین وزش باد شدید در نیمه جنوبی استان با احتمال برخاستن گرد و غبار محلی در برخی از آن مناطق و تداوم این وضعیت با شدت وضعف تا اواسط وقت روز شنبه (12 دی ماه) پیش‌بینی می‌شود. دستور فرمایید اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان نسبت به اتخاذ تمهیدات لازم، کنترل و بازدید و بررسی سیستم های دفع فاضلاب و آب‌های سطحی و شبکه برق‌رسانی، نظارت بر وضعیت سیل‌بندها و پل‌ها و راه‌ها در مناطق شهری و روستای، احتیاط لازم تردد در جاده‌های کوهستانی و مسدود نمودن جاده‌های حادثه‌خیر (در صورت ضرورت با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و نیروهای نظامی وانتظامی مرتبط شهرستان طبق ضوابط) اقدام شود.

همچنین در خصوص به کارگیری تجهیزات و امکانان راهداری و هماهنگی با ادارات راه و شهرسازی شهرستان‌ها به منظور آمادگی مقابله با حوادث غیرمترقبه ناشی از بارندگی شدید در مناطق شمال و شمال شرق استان، اتخاذ تمهیدات لازم جهت تردد شناورها، لنج‌ها، قایق‌ها و ... طبق ضوابط، اطلاع‌رسانی به شهروندان به ویژه صیادان، لنج‌داران، صاحبان قایق‌های موتوری، کشاورزان، مسافران، بیماران تنفسی، دامداران، عشایر، حاشینه‌نشین‌های رودخانه‌ها، ساکنان مناطق در معرض خطر و مناطق با احتمال وقوع تندباد و صاعقه جهت رعایت اصول ایمنی و بهداشتی و سایر تدابیر لازم جهت پیشگیری با کاهش آثار حوادث احتمالی اقدام لازم معمول و گزارش اقدامات به عمل آمده را به این اداره‌کل ارسال نمایند.

نوشتن دیدگاه