آغاز بهره‌برداری از 2 پروژه عمرانی و تفریحی در آبادان

همزمان با هفته وحدت و میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع)، دو پروژه عمرانی و تفریحی منطقه 2 شهرداری آبادان با حضور جمعی از مردم و مسئولان شهری بهره برداری شد.

شهردار آبادان دوشنبه در بهره برداری از این طرح ها، از پروژه دو بانده کردن خیابان روبروی هتل کاروانسرا تا منطقه سه گوش هلال بریم و پارک محله ای نرگس به عنوان دو پروژه احداث شده و قابل بهره برداری نام برد و گفت: این دو پروژه به همت شهرداری منطقه 1 و سازمان عمران شهرداری بهره برداری شده است.

محمودرضا شیرازی از راه به عنوان یکی از عوامل توسعه پایدار شهر یاد کرد و افزود: پروژه راهبردی دو بانده کردن خیابان روبروی هتل کاروانسرا تا سه گوش هلال بریم در مساحتی معادل چهار هزار و 200 متر مربع و اعتبار پنج میلیارد ریال از محل اعتبارات جاری شهرداری منطقه 2 به انجام رسید.

وی اظهار داشت: برای اجرای این طرح، اقداماتی همچون خاک برداری، جدول گذاری ،تهیه و اجرای زیر اساس، آسفالت و کفپوش به انجام رسید.

 

شیرازی اضافه کرد: مسیر یاد شده از جمله مسیرهای متروکه ای است که چهره ای مخدوش داشته است و تاسیسات محلی در این مسیر از آن به عنوان پیاده راه شنی و خاکی استفاده می کردند.

به گفته شهردار آبادان، این باند دارای 450 متر طول و 10 متر عرض است که با استانداردهای رایج همخوانی دارد، البته به اصلاح هندسی نیاز دارد که طی روزهای آتی به انجام می رسد.

شهرداری آبادان همچنین در خصوص احداث پارک محله ای نرگس نیز، گفت: این پارک در مساحتی معادل سه هزار و 500 متر مربع و صرف اعتباری معادل سه میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات جاری منطقه 2 شهرداری احداث شده است.

شیرازی از جدول گذاری، پیاده رو سازی، زهکشی، فضای سبز، نورپردازی، رنگ آمیزی و مبلمان شهری به عنوان اقدامات انجام شده در این پارک نام برد و افزود: در این پارک یک ست ورزشی و یک ست بازی پلی اتیلن نیز برای استفاده اهالی نصب شده است.

وی تصریح کرد: در نقاط مختلف شهری محلاتی داشتیم که به محلی برای ریختن زباله مردم تبدیل شده بود که با برنامه ریزی انجام شده آن را به فضای سبز تبدیل کردیم.

شهردار آبادان گفت: طی پنج سال گذشته میزان فضای سبز شهری آبادان از 90 هکتار به 360 هکتار افزایش یافت که با این اقدام سرانه فضای سبز شهری از 14 متر به 16 متر رسید.

شیرازی در ادامه سخنانش همچنین با بیان امضای تفاهم نامه همکاری شهرداری با سازمان منطقه آزاد اروند برای ساخت 25 پارک در قالب 96 هکتار فضای سبز، افزود: در صورت افزوده شدن این میزان فضای سبز، سرانه فضای سبز شهری به 21 متر افزایش می یابد و مردم نیز از مشکلات ناشی از زباله های پراکنده و جمع آوری شده در نقاط متروکه رهایی می یابند.

نوشتن دیدگاه