معاون فرماندار آبادان: حماسه 9 دی جناحی نشود

معاون سیاسی فرماندار آبادان از حماسه 9 دی به عنوان حماسه ای متعلق به همه مردم ایران یاد کرد و گفت: این حماسه به هیچ گروه و جریان خاصی تعلق ندارد و متعلق به همه مردم ایران است.

مسعود رئوفی در نشست هماهنگی بزرگداشت حماسه نهم دی ماه شهرستان آبادان، با بیان دلایل نامگذاری نهم دی ماه به عنوان روز بصیرت ملت ایران، گفت: 9 دی، روز میثاق دوباره ملت با ولایت و روز بصیرت مردم می باشد.

وی با بیان جزئیات برنامه های پیش بینی شده برای بزرگداشت این روز، گفت: این مراسم در آبادان، روز نهم دیماه از ساعت 15 تا 16:30 در حسینه ثارالله این شهر برگزار شده و آیت الله حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری سخنران این مراسم است.

معاون سیاسی فرماندار آبادان همچنین با تبیین نقش مردم در صحنه های دفاع از کشور به ویژه مواقع حساس، افزود: نظام جمهوری اسلامی هرچه دارد از رشادت و استقامت مردم بوده و این مهم، وظیفه خدمتگزاران را سنگین تر کرده است.

وی افزود: وقایع پس از انتخابات 88 با بصیرت و حضور مردم در صحنه ختم به خیر شد.

 

امام جمعه آبادان نیز در این نشست با تجلیل از حضور پرشور مردم در صحنه های دفاع از کیان نظام جمهوری اسلامی، گفت:حماسه 9 دی نه متعلق به جناح راست و نه متعلق به جناح چپ است، بلکه به ملت ایران و نسل های دوم و سوم انقلاب تعلق دارد.

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور با تشریح توطئه های دشمن علیه ملت ایران در سال های پس از پیروزی انقلاب، گفت: دست های پنهان توطئه در کودتاها و نقشه هایی که برملا می شود، بیانگر آن است که چه دست ها و قدرت هایی پشت این اتفاقات بوده است.

حجت الاسلام ابراهیمی پور همچنین با تجلیل از حضور نسل جوان در صحنه های دفاع از کشور، گفت: قلب جوانان آمادگی بیشتری برای پذیرش حقایق را دارد و این قشر نیز، همواره در دفاع از انقلاب پیشگام بوده است.

حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم ایران در راهپیمایی 9 دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زرینی بر افتخارات مردم این مرز و بوم به حساب می آید.

حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد، برابر تمامی قدرت های دنیا می ایستند.

نوشتن دیدگاه