مقتدایی: هیچ نامزدی در انتخابات مجلس مدنظر استانداری خوزستان نیست

استاندار خوزستان گفت: اعلام می كنم كه هیچ نامزدی در انتخابات پیش روی مجلس، مدنظر ما نیست و باید هر كسی كه لایق تر است به مجلس راه پیدا كند.

عبدالحسن مقتدایی ظهر امروز در گردهمایی مشترک اعضای هیئت های اجرایی و نظارت پنجمین دوره انتخابات مجلس شورای خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی خوزستان در تالار امام رضا (ع) اهواز اظهار كرد: هیچ شخص و مجموعه ای مگر با آرای مردم مشروعیت ندارد. هر كسی كه بخواهد در انتخاب و آرای مردم تصرف كند در واقع به بلوغ و شعور آنها توهین كرده است.

وی افزود: مسئولان اگر شهامت و درایت لازم را دارند باید در میدان حضور پیدا كرده و پشتیبانی لازم از انتخابات را انجام دهند ولی در پایان كار مردم نظارت خواهند كرد.

مقتدایی عنوان کرد: به عنوان مسئول، زمانی موفق خواهیم شد كه كاندیدای شكست خورده به كاندیدای پیروز شده تبریک بگوید. همچنین ایجاد اعتماد لازم از سوی مردم نیز دیگر موفقیت ما محسوب خواهد شد.

وی تأكید كرد: هیچ فرماندار و مجموعه اعضای هیئت اجرایی حق دخل و تصرف در انتخابات را ندارد.

 

استاندار خوزستان در ارتباط با تأیید صلاحیت اعضای هیئت اجرایی گفت: كسی كه مسئول یک دستگاه اجرایی است و یا اینكه در تصمیم گیری های مهم و حساس استان دخالت دارد، رد صلاحیت شده و این مسئله تا حدودی برای من جای ابهام دارد. البته این تأییدها قوانین خاص خود را داشته و ما نیز مسئول حفظ آبروی افراد هستیم.

مقتدایی بیان کرد: شفافیت به میزانی كه برای هیئت های اجرایی است باید برای هیئت نظارت هم اعمال شود. به هر حال كلی گویی در ذهن رأی دهندگان ابهام می گذارد و چنین ابهاماتی به دور از شأن نظامی است كه هر آنچه دارد از ملت است. بنابراین باید همه چیز دقیق و شفاف به مردم اعلام شود.

وی بیان کرد: باید حواس خود را جمع كنیم تا یک انتخابات سالم داشته باشیم چرا كه حضور پرشور مردم به احقاق حقوق این كشور در سطح بین المللی كمک می كند. مشاركت گسترده مردم به اعتمادسازی برای آنها نیاز دارد بنابراین هیچ كسی حق ندارد به جای فرد دیگری تصمیم بگیرد.

مقتدایی اظهار کرد: مسئولان در دو زنجیره رسمی و سازمان غیر رسمی كه هر كدام سلسله و مراتبی دارند به وظایف خود عمل می كنند. هر جایی كه اعتقادات غیر رسمی بر وظایف رسمی مسئولان غالب شد آنجا نیز تعارضات شروع می شود، بنابراین تمایلات شخصی نباید هرگز نسبت به قوانین رسمی ترجیح داده شوند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: همینجا اعلام می كنم كه هیچ كسی مدنظر ما نیست و باید هر كسی كه لایق تر است به مجلس راه پیدا كند. مجلس اگر جای افراد سفارش شده باشد كه اصلا خوب نیست.

نوشتن دیدگاه