جذب 12500 دانشجو در مقاطع مختلف توسط دانشگاه آزاد اسلامی آبادان

دانشگاه آزاد اسلامی آبادان به یکی از دانشگاههای مهم استان خوزستان با درجه عالی تبدیل شده است.

رئیس دانشگاه آزاد آبادان گفت: این دانشگاه حدود 12500 دانشجو، 450 عضو هیئت علمی و 200 پرسنل اداری دارد.

دکتر عسکری افزود: دانشگاه آزاد اسلامی آبادان در تمام مقطع تحصیلی کاردانی ،کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ،کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد.

وی گفت: دانشگاه آزاد آبادان در تمامی مقاطع کاردانی و کارشناسی بدون کنکوربه غیر از رشته پرستاری و مامایی و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از طریق کنکور دانشجو می پذیرد.

رئیس دانشگاه آزاد آبادان با اشاره به اینکه هم اکنون 13 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و 3 رشته اللهیات گرایش علوم قرآن و حدیث،ادبیات عرب و روانشناسی در دانشگاه وجود دارد افزود: در آینده ای نزدیک با توجه به مکاتبات صورت گرفته مجوز برای رشته زبان انگلیسی در مقطع دکتری گرفته خواهد شد.

دکتر عسکری به فعالیت و پژوهش های صورت گرفته توسط اساتید و دانشجویان این دانشگاه اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد آبادان توانسته است در ارائه مقالات ISI و ISC موفق عمل کند و باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه نیز فعالیت های موثری داشته است.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی و فعالیت های مختلفی در زمینه عمرانی در دانشگاه آزاد اسلامی آبادان انجام شده است گفت: این دانشگاه توانسته است در زمینه توسعه و افزایش امکانات رفاهی و آموزشی نقش موثری را ایفا کند.

نوشتن دیدگاه