حاشیه های نشست فعالان فرهنگی آبادان و خرمشهر با ناطق نوری

نشست فعالان فرهنگی و اجتماعی شهرستان های آبادان و خرمشهر با علی اکبر ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در باشگاه نفت آبادان با حاشیه هایی همراه بود.

در این نشست عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان، اسماعیل زمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، جمعی از نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام زم معاون فرهنگی مناطق آزاد تجاری کشور، فرج الله خبیر معاون سیاسی استاندار خوزستان، جمعی از خانواده شهیدان، روحانیان و شیوخ عرب حضور داشتند.

جمال نصار نماینده فرهنگیان آبادان، مریم نیاکان نماینده سازمان های مردم نهاد آبادان، ناصر امامی فعال فرهنگی آبادان، رضا مردانی نماینده جامعه هنرمندان خرمشهر و یک نفر نیز به نمایندگی از ورزشکاران خرمشهر در ابندای این نشست سخنرانی کردند.

نبود نیروی انسانی متخصص در آموزش و پرورش، لزوم اختصاص اعتبار بیشتر به طرح های پژوهشی، لزوم تعامل آموزش و پرورش و سازمان منطقه آزاد اروند و درخواست کمک از فرمانداری خرمشهر و آبادان و سازمان منطقه آزاد اروند برای اجرای طرح ها و بیان عملکرد تشکیل سازمان های مردم نهاد خرمشهر از نکات مطرح شده از سوی سخنرانان بود.

 

سخنان نماینده ورزشکاران خرمشهر که به پایان رسید، عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان پشت تریبون قرار گرفت و از شیوه مطالبه گری نمایندگان فعالان فرهنگی و اجتماعی انتقاد کرد.

وی افزود: آنگونه که نمایندگان فعالان فرهنگی و اجتماعی شهرستان سخن گفتند، خیال کردم در شهری گل و بلبل و بدون مشکل هستم.

مقتدایی از مطالبه گری و پرسشگری به عنوان اصل فراموش نشدنی در تحقق اهداف بلند توسعه یاد کرد و گفت: سازمان های مردم نهاد باید به گونه ای تخصصی و قدرتمند در عرصه کار کنند که مردم و مسئولان آنها را به عنوان نهاد تخصصی و ایده آفرین بپذیرند.

مقتدایی در ادامه سخنانش، تربیت نسل مطالبه گر و پرسشگر را لازمه پیشبرد امور و نظارت مردم بر مسئولان خواند و افزود: وظیفه مسئولان نیز این است که در مردم، توقع مثبت و منطقی ایجاد کنند.

استاندار خوزستان با انتقاد از برخی شیوه های مطالبه گری، از نهادهای مردمی خواست با تشکیل اتاق فکر، به ایده پرداز یو کارآفرینی بپردازند.

وی در پایان سخنانش تاکید کرد: باید خواسته ها در فضای آرام و منطقی بیان شود و همگان نیز به دور از پرخاش، از مسئولان بخواهند که پاسخگو باشند.

 

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز که پشت تریبون قرار گرفت، با تجلیل از متانت و نجابت مردم شهرستان های آبادان و خرمشهر، گفت: مردم این دو شهرستان در دوران جنگ تحمیلی بیش از دیگران سختی کشیدند، ولی با بیان آرام و منطقی در مسیر تحقق خواسته های خود گام بر می دارند.

وی گفت:نمایندگان فعالان فرهنگی و اجتماعی این دو شهرستان، از یک سو از مسئولان دولت و نظام تشکر کرده و از سویی دیگر، تداوم حمایت های دولت از خود را خواستار شدند.

ناطق نوری تاکید کرد: استاندار خوزستان نیز در سخنانش، خدمت بی منت به مردم را وظیفه مسئولان خواند و بر حرکت به سمت پاسخگو شدن مسئولان تاکید کرد.

نوشتن دیدگاه