بیش از 180 هزار نفر واجد شرایط رای دادن در شهرستان آبادان هستند

فرماندار ویژه آبادان گفت: بیش از 180 هزار نفر واجد شرایط رای دادن در این شهرستان (آبادان، اروندکنار و چوئبده) هستند.

عزیزالله شهبازی با بیان اینکه مجلس جایگاهی بسیار عالی در انعکاس نظرات و اراده ملت در قوانین و مقررات کشور و رگه‌های اجرایی کشور دارد، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی یک مرکز اساسی و تعیین ‌کننده برای انقلاب است که سر رشته‌ همه امور به آن ختم می‌شود، لذا انتخابات نشان دهنده عزت اسلامی و ملی ما به دنیا خواهد بود.

وی، مجلس شورای اسلامی را تأمین‌کننده منافع عمومی دانست و تصریح کرد: مسئولان با قوانین مجلس می‌توانند در مسیر اجرای خواسته‌های مردم حرکت کرده و به آنها جامه عمل بپوشانند.

فرماندار ویژه آبادان یادآور شد: مردم باید با حضوری آزادانه دست به انتخابی آگاهانه بزنند تا افراد صالح و شایسته نمایندگی این ملت عظیم به مجلس فرستاده شوند.

 

معاون استاندار خوزستان با اشاره به اینکه زمان انجام تبلیغات مشخص است، گفت: انجام تبلیغات زودهنگام به هر شکلی که باشد حتی در فضای مجازی پیگرد قانونی دارد و با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

شهبازی ادامه داد: همه باید دست در دست یکدیگر داده و زمینه را برای برگزاری انتخابات با هدف احترام به آرای مردمی مهیا کنیم، داوطلبان باید بدانند دستگاه برگزار کننده انتخابات وزارت کشور و شورای نگهبان است و شورای نگهبان به عنوان ناظر اصلی نیز اجازه نمی‌دهد تا حقی از کسی ضایع شود.

وی اضافه کرد: همه بکوشیم تا تنور انتخابات را گرم کرده و میزان مشارکت مردم را بالا ببریم و این مسئله به عملکرد ما بستگی دارد.

شهبازی تصریح کرد: برای مجموعه دولت هیچ مصلحتی بالاتر از اعتماد مردم نیست و مردم مطمئن باشند که از آرای آنها به خوبی صیانت می‌شود و کسی حق دخالت در آن را ندارد.

 

فرماندار ویژه آبادان یادآور شد: از یک سال پیش اقدامات لازم جهت آرامش بخشی، ایجاد نشاط سیاسی و تامین امنیت روانی انتخابات در شهرستان انجام شده و مسئولان امنیتی و هیئت اجرایی انتخابات با اشراف کامل بر مسائل، موضوعات مختلف را رصد می کنند و در صورت لزوم و بدون گذشت و چشم‌پوشی با آن برخورد می‌کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: دولت امسال عزم خود را جزم کرده تا شرایط شور و نشاط و انگیزه سراسری در کشور جهت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات فراهم شود.

معاون استاندار خوزستان اضافه کرد: هر چه مشارکت در انتخابات بیشتر باشد، خروجی آن به عنوان نمایندگان منتخب، افرادی دلسوزتر و خدمتگزارتر خواهد بود.

به گفته شهبازی، 2 هزار و 500 نفر در قالب هیئت‌های اجرایی و نظارت در 142 شعبه پیش‌بینی شده اخذ رای در شهرستان آبادان فعالیت و نظارت خواهند کرد.

وی عنوان کرد: بیش از 180 هزار نفر واجد شرایط رای دادن در این شهرستان (آبادان، اروندکنار و چوئبده) هستند.

شهبازی در پایان افزود: تاکنون 34 نامزد انتخاباتی برای شرکت در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی در فرمانداری ویژه آبادان ثبت نام کرده‌اند.

نوشتن دیدگاه