مصالحه 76 درصد پرونده های قضایی در کلانتری های آبادان

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان گفت: با تلاش واحد مشاوره و مددکاری کلانتری های این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون 76 درصد پرونده های قضایی در کلانتری ها به مصالحه ختم و از ارجاع به مراجع قضایی جلوگیری شد.

سرهنگ حسین کهیایی، بیشتر پرونده های مصالحه شده را در کلانتری ها اختلاف زناشویی، حقوقی و مواردی از نزاع عنوان کرد و افزود: در برخی از پرونده ها چندین جلسه پیگیری و رسیدگی کارشناسان مشاوره برگزار شد. وی اظهار کرد: هم اکنون در کلانتری های 13،16 و 18 آبادان واحده های مشاوره فعال است و در تلاشیم با به کارگیری کارشناس زبده که از توان بالایی در ارائه مشاوره برخوردار است از فروپاشی بسیاری از خانواده ها که به دلیل داشتن اختلاف خانوادگی در آستانه طلاق و جدایی بودند، جلوگیری شد.

سرهنگ کهیایی مشاوره را یکی از راه های آسان برای پیشگیری از جرم و جلوگیری از درگیری و اختلاف و آسیب در سطح جامعه عنوان کرد و گفت: تمام خدمات مشاوره پلیس رایگان است و عموم شهروندان می توانند با مراجعه به این واحدها از راهنمایی کارشناسان مشاوره انتظامی بهره برند.

فرمانده انتظامی آبادان افزود: تلاش های صورت پذیرفته در بخش مشاوره کاهش مشکلات قضایی و ارباب رجوع و نیل به سازش اجتماعی و همچنین تحقق یافتن پیشگیری اجتماعی است که تمام این تلاش ها را می توان از اهداف عمده ی پلیس در راستای خدمات رسانی و تکریم مردم عنوان کرد.

نوشتن دیدگاه