میزبانی آبادان از 4 رشته ورزشی در قهرمانی استان و کشور

رئیس اداره ورزش و جوانان آبادان از میزبانی آبادان برای برگزاری چهار مسابقه در سطح استانی خوزستان و کشور خبر داد.

پیمان ادیبی از میزبانی این شهرستان برای برگزاری چهار مسابقه در سطح استان خوزستان و کشور خبر داد و اظهار کرد: چهار دوره مسابقه شامل؛ قهرمانی سوارکاری کورس کشور، جت اسکی کشوری، قهرمانی سوارکاری کورس استانی و زیبایی اسب اصیل عرب استان است.

وی افزود: مسابقات سوارکاری قهرمانی کورس کشور به مدت سه هفته از نیمه دوم دی‌ماه آغاز و تا بهمن ماه امسال ادامه دارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان آبادان با اشاره به برگزاری مسابقات سوارکاری در محل پیست سوارکاری دیری فارم اضافه کرد: مسابقات سوارکاری قهرمانی کورس استان خوزستان نیز بهمن‌ماه سال جاری و به مدت یک هفته برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: مسابقه قهرمانی زیبایی اسب اصیل نیز به مدت یک هفته از اواخر اسفندماه امسال آغاز و تا اوایل فروردین ماه سال آینده (ایام نوروز) ادامه خواهد داشت.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان آبادان با بیان اینکه مسابقات قهرمانی زیبایی اسب اصیل در محل باشگاه سوارکاری آبادان برگزار می‌شود، یادآور شد: در صورت بروز احتمالی باران، مسابقات در محل نمایشگاه دائمی بین‌المللی منطقه آزاد اروند برگزار می‌شود.

ادیبی در خصوص تفاوت مسابقات قهرمانی سوارکاری کشوری و استانی گفت: در مسابقات کشوری نیازی به برگزاری مسابقات انتخابی نیست و تمام افراد می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند و اسب‌های داغدار (دارای شناسنامه) خود را که به عنوان امتیاز محسوب می‌شود در این مسابقات شرکت دهند.

وی افزود: همچنین برای نخستین بار مسابقات جت اسکی قهرمانی کشوری در خوزستان و در شهر آبادان برگزار خواهد شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان آبادان عنوان کرد: این مسابقات 18 دی‌ماه امسال و در دو بخش استقامتی(در محل اروند صغیر) و اسلالوم (در محل دریاچه بریم) برگزار می‌شود.

به گفته ادیبی، همکاری و همرای منطقه آزاد اروند، شرکت پالایش نفت آبادان، اداره ورزش و جوانان و فدراسیون‌های سوارکاری کشور و استان خوزستان و انجمن جت اسکی کشور زمینه‌ساز برگزاری این مسابقات شده است.

نوشتن دیدگاه