اولتیماتوم استاندار خوزستان به تیم های فوتبال فولاد و نفت آبادان

استاندار خوزستان به تیم های فولاد خوزستان و صنعت نفت آبادان برای اصلاح وضع خود اولتیماتوم داد.

عبدالحسن مقتدایی ظهر امروز یکشنبه در جلسه شورای ورزش خوزستان اظهار كرد: دلیل برخی از موفقیت ها در خوزستان این است كه با نداشته ها، پدیده ها و موفقیت های خوب را رقم می زنیم. اگر از فرصت ها بهره مند نشویم مثل برق و باد می گذرند هرچند كه باید هنر مدیریت را با امكانات كم و محدودیت ها نیز نشان دهیم.

وی با اشاره به اینكه كسب موفقیت در عین كمبودهای فراوان، نشان از مدیریت های خوب است، افزود: سال گذشته یكی از تمركزهای اصلی استان، گردشگری بود ولی امسال اولویت در بخش سخت افزاری تجهیزات ورزشی خواهد بود.

استاندار خوزستان تصریح كرد: مراكز اقتصادی و دستگاه های متمول در صورت امكان باید امكانات و تجهیزاتی را به منظور تجاری ساز در اختیار هیئت های ورزشی استان دهند.

مقتدایی خطاب به معاون سیاسی اجتماعی خود در این جلسه گفت: در بحث ماده ۵۳ هرچه دستورالعمل هست باید انجام شود ولی شما باید كارهای كارشناسی لازم را انجام دهید تا گزارش لازم را به سازمان برنامه ریزی ارائه دهیم.

وی ادامه داد:‌ دستگاه هایی كه كار مربوبط به ماده ۵۳ را انجام دهند برای تأمین نقدینگی و اختصاص اعتبار در اولویت خواهند بود. هیچ تعارضی با دستگاه ها نداریم و موافقتنامه به صورت یكجا و استانی منعقد خواهد شد.

استاندار خوزستان تذكر داد: تمام كسانی كه ترابری سنگین دارند و تعهد خود را به راه پرداخت نكرده اند، فعالیتشان تعطیل خواهد شد.

مقتدایی بیان كرد:‌ كسب موفقیت های ورزشی باعث شادابی مردم می شود بنابراین تداركات تیم های ورزشی از پرداخت حقوق كارمندان در اولویت تر است.

 

تیم های بی عرضه با روح و روان مردم بازی می كنند

وی ابراز تأسف كرد:‌ تیم شركت های متمولی همانند فولاد و نفت آبادان كه پولدار هستند و با این حال میبازند از اوج بی عرضگی هیئت مدیره است. برخی تیم ها با نتایج اكتسابی بد خود در واقع با روح و روان مردم بازی می كنند.

استاندار خوزستان عنوان كرد: باخت این تیم ها به بهانه صرفه جویی، اصلا كار درستی نیست. تحت عنوان صرفه جویی یک میلیاردی، نتایج بدی در بازی ها می گیرند.

مقتدایی یادآور شد: تیم های فوتبال خوزستان كه هم اكنون در لیگ هستند در صورت سقوط باید جوابگو باشند و اگر تیم نفت آبادان امسال به لیگ برتر راه پیدا نكند هیئت مدیره اش باید جواب پس بدهد. البته تیم های استقلال اهواز و فولاد نیز در صورت افت باید جوابگو باشند.

وی ادامه داد: هیئت مدیره تمام تیم های لیگ برتری خوزستان بدانند در صورت دریافت نتایج بد و یا سقوط بهتر است دعا كنند كه در این منصب و یا اینكه اصلا زنده نباشم، چون در این صورت باید پاسخگو باشند.

 

دستگاه های بازرسی و دیوان محاسبات آماده باشند

استاندار خوزستان گفت:‌ دستگاه های بازرسی و دیوان محاسبات از هم اكنون آماده باشند تا تعلل هر كدام از تیم ها كه باعث ضربه زدن به حیثیت، شأن و منزلت استان می شوند را مورد پرسش قرار دهند. اگر بنا باشد به هر كدام از تیم ها ۲۵ میلیارد پرداخت شود و كاری انجام ندهند چه فایده ای دارد؟

مقتدایی اضافه كرد:‌ اداره ورزش و جوانان خوزستان در پرداخت تنها دو میلیارد تومان به هیئت های ورزشی مانده است و اگر بنا باشد هزینه های هنگفت به تیم های فوتبال پرداخت شود و آنها فقط نتیجه منفی بگیرند كه خوب نیست. در این صورت باید این پول های هنگفت را به هیئت های ورزشی استان پرداخت كنیم تا لااقل نتایج بهتری كسب كرده و حتی ورزش محلات را نیز در سطح بسیار بالایی فعال كنیم.

وی تأكید كرد:‌ ورزشگاه باید ۵۰ هزار نفر تماشاچی داشته باشد و حضور این تعداد از تماشاچیان نشان از موفقیت تیم های ورزشی دارد. اگر اینطور نباشد كه فعالیت تیم های ورزشی استان بی فایده است.

استاندار خوزستان اظهار كرد:‌ هیئت مدیره تیم فوتبال نفت آبادان اعلام كرده كه بنایی برای رفتن به لیگ برتر نداریم و در جواب باید به آنها بگویم كه شما بیخود می كنید. متأسفانه آنها با این تصمیم خود با آبروی تاریخ ورزشی استان بازی می كنند.

 

هیچ تنش پذیرفتنی نیست

مقتدایی تصریح كرد: ورزش های شنا و واترپلو، محورهای ورزشی خوزستان در گذشته بودند كه متأسفانه امروز محو شدند. در گذشته ۱۰ نفر از فوتبالیست های این استان عضو ثابت تیم ملی بودند ولی امروزه فوتبال استان سیر نزولی دارد و همواره بازیكن های خارج از استان را جذب می كنند.

وی با تأكید بر ورود ورزش به كشور از طریق خوزستان گفت: برخی از تیم های فوتبال استان همه چیز را به شوخی گرفته و با آبروی ورزشی استان در حال بازی كردند هستند اما باید این را بدانند كه بابت هر تعلل خود باید ریال به ریال جواب بدهند.

استاندار خوزستان بیان كرد: هیچ تنش اجتماعی ناشی از كم كاری هیئت مدیره تیم های فوتبال نفت آبادان و فولاد را نمی پذیرم. متأسفانه كارهای غلط فنی به ویژه در سطح هیئت مدیره كار تیم های فوق را به اینجا رسانده است.

مقتدایی هشدار داد: تیم های مذكور مؤظف هستند تا وضعیت نیم فصل خود را تعیین كرده و به وعده های خود جامه عمل بپوشانند در غیر این صورت باید پاسخگو باشند.

نوشتن دیدگاه