آغاز دومین دوره مسابقات قرآنی سالانه در منطقه آزاد اروند

دومین دوره مسابقات قرآنی سالانه ویژه خواهران و برادران ظهر امروز در محل مسجد الغدیر منطقه آزاد اروند آغاز شد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد در حاشیه این مسابقات اظهار کرد: این دوره از مسابقات به مدت چهار روز به ترتیب روزهای پنجشنبه و جمعه ویژه برادران (مسجد الغدیر) و شنبه و یکشنبه ویژه خواهران (سالن اجتماعات هتل کاروانسرا) برگزار می‌شود.

سیدمرتضی نعمت‌زاده با اشاره به شرکت 650 نفر خواهر و برادر در این دوره از مسابقات افزود: مسابقات در سه رده سنی هفت تا 11 سال، 12 تا 15 سال و 16 سال به بالا برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: شرکت‌کنندگان در این دوره از مسابقات در 9 رشته صحیح‌خوانی جزء سی‌ام قرآن برای رده‌های هفت تا 11 سال، حفظ جزء سی‌ام قرآن برای خردسالان، حفظ یک، سه، پنج و به بالا برای بزرگسالان، ترتیل‌خوانی و ابتهال‌خوانی، قرائت و تحقیق در رده‌های مختلف با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

نعمت‌زاده با بیان اینکه این مسابقات در راستای آشنایی با باطن و مفاهیم قرآن و سیره اهل بیت (ع) برگزار می‌شود، تصریح کرد: بخش ویژه این مسابقات در زمینه مفاهیم قرآن و نهج‌البلاغه است.

وی با اشاره به استقبال با شکوه خانواده‌های شرکت‌کنندگان در این دوره از مسابقات یادآور شد: آئین اختتامیه و اعطای جوایز در هفته وحدت برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: این مسابقه بزرگترین رویداد قرآنی در این منطقه بوده که به لحاظ گستردگی رشته‌ها نیز بی‌سابقه است.

نعمت‌زاده افزود: این مسابقه در سطح منطقه آزاد اروند برگزار اما نتایج آن در سطح مسابقات مناطق آزاد کشور منظور می‌شود.

وی در پایان، از احتمال برگزاری مسابقه نهایی قرآن مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد اروند خبر داد.

نوشتن دیدگاه