زمانی: محدودیتی در منطقه آزاد اروند برای سرمایه‌گذاری وجود ندارد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند از این منطقه به عنوان بزرگترین مرکز انرژی جهان نام برد و گفت: محدودیتی در منطقه آزاد اروند برای سرمایه‌گذاری وجود ندارد.

اسماعیل زمانی ظهر امروز در جریان دیدار با سفیر آفریقای جنوبی در محل هتل کاروانسرای آبادان با اشاره به بزرگترین حوزه انرژی جهان به شعاع 400 کیلومتر اظهار کرد: این حوزه انرژی، جنوب ایران، جنوب عراق، کویت، شمال عربستان و شمال خلیج فارس را در برمی‌گیرد که ما در مرکز این انرژی قرار گرفته‌ایم.

 

واقع شدن منطقه آزاد اروند در مرکز انرژی جهان

وی، ارزش بازرگانی انرژی در این حوزه را در وضعیت طبیعی بین‌المللی، حدود یک هزار میلیارد دلار خواند و افزود: در منطقه آزاد اروند شرکت‌های بزرگ بین‌المللی در حوزه یاد شده مشغول فعالیت هستند‌ و یکی از امکانات مهم ‌در این منطقه، شرایط ویژه جغرافیایی و استراتژیک است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به سرمایه‌گذاری برخی شرکت‌ها در ‌بخش خدمات لجستیکی در منطقه آزاد اروند تصریح کرد: ظرفیت موجود بهترین و استثنایی‌ترین موقعیت برای سرمایه‌گذاری و کار در این منطقه است لذا از تمام سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در دو حوزه انرژی و لجستیکی در این منطقه دعوت می‌کنیم.

 

ایران امن‌ترین کشور خاورمیانه

وی یادآور شد: به دلیل برخورداری ایران از امنیت مطلوب در سطح منطقه خاورمیانه (امن‌ترین کشور در خاورمیانه)، منطقه آزاد اروند بهترین موقعیت برای سرمایه‌گذاری و انجام صادرات با کشورهای منطقه و حوزه خلیج فارس است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند از آمادگی سازمان متبوعه‌اش برای استقبال و حمایت از سرمایه‌گذاری‌ها در صنایع سنگین همچون فولاد، صنایع نفت و گاز، پتروشیمی و صنایع پایین دستی آنها، تولید برق و انرژی‌های غیر‌فسیلی خبر داد.

 

آمادگی منطقه آزاد اروند برای انجام همکاری‌ها با آفریقای جنوبی در مناسبات اقتصادی

زمانی گفت: از بخش خصوصی آفریقای جنوبی که در شرایط تحریم با ما همکاری داشتند انتظار می‌رود تا در شرایط پسا تحریم، فعالیت بیشتری برای سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد اروند داشته باشند.

وی در پایان، با بیان اینکه ما بهترین موقعیت را برای سرویس‌دهی و ارائه خدمات به بازار جنوب عراق به عنوان یک بازار بزرگ و ثروتمند را دارا هستیم، افزود: آماده هرگونه همکاری برای انجام فعالیت‌ها و مناسبات اقتصادی با آفریقای جنوبی هستیم.

نوشتن دیدگاه