توزیع سبد غذایی مادران باردار دچار سوءتغذیه در جنوب خوزستان

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان از سومین مرحله توزیع سبد غذایی حمایتی مادران باردار و شیرده دچار سوءتغذیه هدیه مقام معظم رهبری در محدوده فعالیت این دانشکده خبر داد.

شهرام ترحمی اظهار کرد: به منظور بهبود تغذیه مادران باردار و شیرده و به ویژه غنی‌سازی سفره خانوارهای بی‌بضاعت، سومین مرحله توزیع سبد غذایی حمایتی مادران باردار و شیرده دچار سوتغذیه انجام شد.

وی در همین خصوص اضافه کرد: این توزیع سبد غذایی با مشارکت واحد بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان و موسسه بنیاد علوی مربوط به 2 ماهه مهر و آبان در شهرستان‌های تابعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شکل اجرایی به خود گرفت.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان ادامه داد: این سبد غذایی به 347 مادر باردار و شیرده اهدا و هر دو ماه یک بار اجرایی می‌شود.

وی افزود: اقلام اصلی این سبد حمایتی شامل برنج، روغن، مرغ، خرما، تن ماهی، عسل، ماکارونی، عدس، لوبیاچیتی، نخود، پنیر و بلغور هستند.

ترحمی در پایان خاطرنشان کرد: 60 درصد نیاز مادر باردار به پروتئین از طریق دریافت این سبد غذایی برطرف می‌شود و این سبد حمایتی به منظور پیشگیری از اختلال وزن مادر در دوران بارداری و افزایش کیفیت شیر مادر در دوران شیردهی به منظور پیشگیری از سوتغذیه کودک در شش ماهه نخست زندگی اهدا می‌شود.

نوشتن دیدگاه