معاون سازمان منطقه آزاد اروند: فدراسیون کشتی به دنبال بهانه جویی است

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: اگرچه گفته می شود که خرمشهر مهیای میزبانی دومین دوره رقابت های کشتی فرنگی باشگاه های جهان نیست، هماهنگی لازم در این بخش وجود دارد و مشکلی در این خصوص نیست.

مرتضی نعمت زاده گفت: از سال گذشته طی مذاکرات و توافق با فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی دومین دوره رقابت های کشتی فرنگی باشگاه های جهان، امکانات نیز برای میزبانی شایسته این مسابقه ها سوق یافت.

وی اظهار داشت: از سه ماه گذشته نیز سازمان منطقه آزاد اروند زیباسازی اطراف سالن محل برگزاری این رقابت ها (سالن خلیج فارس) و همچنین آسفالت سازی این محوطه را آغاز کرد تا میزبان شایسته ای برای کشور باشیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: سال گذشته سازمان منطقه آزاد اروند این رقابت ها را در آبادان میزبانی کرد رضایت تیم های شرکت کننده و همچنین فدراسیون های جهانی و ایران را به همراه داشت.

نعمت زاده تصریح کرد: خرمشهر نیز آماده میزبانی دومین دوره این رقابت ها می باشد ولی فدراسیون کشتی ایران به دنبال بهانه جویی است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند تاکید کرد: هتل ها نیز برای تیم های شرکت کننده از پیش در نظر گرفته شده و سالن محل برگزاری این رقابت ها نیز با همکاری شهرداری آماده برگزاری رقابت هاست.

این مسئول در سازمان منطقه آزاد اروند گفت: برگزاری این مسابقات در خرمشهر باعث شور و نشاط بین جوانان این شهرستان شده و برگزار نشدن آن می تواند از نظر روحی ضربه بدی به آنها وارد کند.

 

نعمت زاده اظهار داشت: پس از اینکه قراردادی برای برگزاری این مسابقات بین فدراسیون کشتی و سازمان منطقه آزاد اروند منعقد شد، چندین نشست هماهنگی در فرمانداری خرمشهر برگزار شد و کمیته های مختلف نیز تشکیل و روسای کمیته ها نیز از معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر، حکم دریافت کردند و وظایف آنها نیز مشخص شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه فدراسیون پیشنهاد برگزاری این مسابقات را ارائه کرده و قراردادی نیز بین فدراسیون و سازمان منطقه آزاد اروند منعقد شد، انتظار داریم فدراسیون نیز به قرارداد پایبند باشد.

در حالی که تا کنون مبلغ 10 میلیارد ریال از سوی سازمان منطقه آزاد اروند به حساب فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران واریز شده است و قرار بود پس از ارائه مستندات این ملبغ پنج میلیارد دیگر به حساب این فدراسیون واریز شود اما این مستندات به سازمان منطقه آزاد اروند داده نشد.

حمید بنی تمیم دبیر فدراسیون کشتی ایران طی اظهار نظری اعلام کرده که سازمان منطقه آزاد اروند در مهیا سازی شرایط میزبانی رقابت های کشتی فرنگی باشگاه های جهان تعلل کرده و به این دلیل که این موضوع یک مسئله ملی محسوب می شود، فدراسیون کشتی نیز فرصتی در اختیار ندارد، لذا نظر فدراسیون کشتی بر گرفتن میزبانی از خرمشهر است.

دومین دوره رقابت های کشتی فرنگی باشگاه های جهان طی روزهای 27 و 28 آذرماه سال جاری در سالن خلیج فارس خرمشهر برگزار می شود.

آبادان، سال گذشته نخستین دوره رقابت های کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان با حضور 13 تیم خارجی و چهار تیم داخلی بود.

در این رقابت ها تیم هایی از روسیه، ترکیه، جمهوری آذربایجان، کوبا، بلاروس، مجارستان، قرقیزستان، اوکراین، چین، ارمنستان و سوریه و چهار تیم داخلی مرکز جراحی پاستور اندیمشک، صبای قم، شهدای هفتم تیر تهران و یک تیم بومی از استان خوزستان حضور داشتند.

تیم مرکز جراحی پاستور اندیمشک عنوان قهرمانی نخستین دوره این رقابت ها را که سال گذشته به میزبانی آبادان برگزار شد را کسب کرد.

نوشتن دیدگاه