جابه‌جایی 400 هزار زائر اربعین توسط ناوگان اتوبوسرانی آبادان تا مرز شلمچه

شهردار آبادان از جابه‌جایی 400 هزار زائر اربعین حسینی توسط ناوگان اتوبوسرانی آبادان تا مرز شلمچه خبر داد.

محمودرضا شیرازی ظهر امروز در جلسه شورای اداری که در محل تالار الغدیر فرمانداری ویژه برگزار شد، از جابه‌جایی 400 هزار زائر اربعین حسینی توسط ناوگان اتوبوسرانی آبادان تا مرز شلمچه خبر داد و اظهار کرد: این تعداد زائر توسط 30 دستگاه اتوبوس در مسیر پل نو تا مرز شلمچه و به عکس جابه‌جا شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات این شهرداری در زمینه آماده سازی زیرساخت موقعیت موکب شهرستان آبادان افزود: 15 هزار متر مربع زمین باهمکاری اداره راه و شهرسازی و پالایشگاه زیر سازی و آماده سازی شد ضمن آنکه سکوهای بتنی برای استقرار چادرهای اجتماعی هلال احمر و سرویس بهداشتی با 12 چشمه نیز احداث شد.

شهردار آبادان با بیان اینکه برای انجام این اقدامات 400 میلیون تومان هزینه شد تصریح کرد: پس از استقرار موکب‌ها نیز چهار پاکبان با استفاده از ماشین‌های جمع آوری و حمل زباله اقدام به جمع آوری زباله‌ها در موقعیت موکب آبادان به طور شبانه روزی می‌کردند.

این مسئول با اشاره به نصب 10 مخزن زباله در موقعیت موکب شهرستان آبادان یادآور شد: 200 اصله درخت کناکارپوس نیز در محل کاشته شد که به روش قطره‌ای آبیاری می‌شدند.

شهردار آبادان از استقرار یک خودرو پیشرو آتش نشانی، دو موتورسیکلت سوار آتش نشان، نصب یک تانکر 24 هزار لیتری آب برای تامین آب مورد نیاز و اختصاص 30 دستگاه اتوبوس و موکب صلواتی شهرداری برای توزیع رایگان و شبانه روزی صبحانه، چای و میوه در میان زائران به عنوان دیگر امکانات فراهم شده برای ارائه خدمات به زائران اربعین در مرز شلمچه نام برد.

شیرازی با اشاره به توزیع یک‌هزار چفیه در میان زائران اربعین حسینی گفت: دو خودرو حمل زباله و تعدادی پاکبان در نقطه صفر مرزی در خاک عراق کار جمع آوری و نظافت محل را برای بهره مندی از فضایی پاک و مناسب توسط زائران را به انجام می‌رساندند.

وی در پایان افزود: در طول این مدت 40 تن زباله در نقطه صفر مرزی در خاک عراق و 60 تن زباله از موقعیت موکب شهرستان آبادان در شلمچه جمع آوری شد.

نوشتن دیدگاه