جدال حساس مدعیان بسکتبال در آبادان

در هفته نخست دور برگشت لیگ بر‌تر بسکتبال کشور نفت آبادان یک مصاف سخت را در خانه مقابل دانشگاه برگزار می‌کند.

هفته نخست دور برگشت لیگ بر‌تر بسکتبال کشور فردا دوشنبه در شهرهای آبادان، مشهد، تهران، تبریز و اصفهان پیگیری می‌شود.

در همین چارچوب شیمیدر تهران تیم سوم جدول رده‌بندی در این هفته میزبان شهرداری گرگان است، شهرداری اراک به اصفهان سفر کرده و با تیم انتهای جدولی آینده‌سازان دیدار می‌کند، همچنین شهرداری تبریز در خانه به مصاف نیروی زمینی قعرنشین می‌رود.

اما دو نماینده خوزستانی و قدرتمند بسکتبال کشور فردا در حالی به مصاف رقبای خود خواهند رفت که باید پس از تعطیلی 10 روزه لیگ گام محکمی را در نخستین هفته دور برگشت بردارند.

بر همین اساس پالایش نفت آبادان که در نیم فصل اول این بازی‌ها موفق شد عنوان بالا‌تر از تیم‌هایی چون شیمیدر، دانشگاه و پتروشیمی عنوان نخست را کسب کند، در اولین گام از دانشگاه آزاد اسلامی در آبادان پذیرایی می‌کند.

باخت سنگین آبادانی‌ها در هفته نخست و در سالن دانشگاه آزاد باعث شده نفتی‌ها تدابیر ویژه‌ای برای پیروزی در این دیدار اتخاذ کنند تا در دور سوم برای صعود به مشکلی بر نخورند.

 

شاگردان هماد سامری که هر‌گاه خواسته‌اند، موفق به از پیش روی برداشتن یکی از قدرت‌های لیگ شده‌اند، در این روز نیز در مقابل مصطفی هاشمی و یارانش قطعا حرف‌های زیادی را برای گفتن خواهند داشت.

نفت با جذب بازیکنان کارآمد و درجه اول بسکتبال کشور مجموعه منسجمی ساخته که به زیبایی بازی بسکتبال را پیش برده و اداره می‌کنند.

هماد سامری با دارا بودن تنی چند از بهترین پست یک، سه و پنج‌های لیگ کشور قادر است به خوبی میدان را در دست گرفته و نتیجه را کنترل کند، همچنین نفتی‌ها در زیر سبد و پرتاب‌های پشت و داخل قوس بسیار موفق عمل می‌کنند.

آبادانی‌ها در ریباند نیز آمار خیره کننده‌ای از خود به جای گذاشته‌اند و دفعات حمله این تیم در تمام دیدارها از آمار چشمگیری برخوردار است.

دیدار دو تیم پالایش نفت آبادان و دانشگاه آزاد اسلامی تهران در چارچوب هفته نخست دور برگشت لیگ بر‌تر بسکتبال کشور از ساعت 16 روز دوشنبه در مجموعه ورزشی 17 شهریور آبادان برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه