آیین پیاده روی اربعین حسینی از آبادان تا قدمگاه خضر نبی (ع) برگزار شد

به مناسبت اربعین حسینی مردم ولایتمدار آبادان و جمعی از عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) آیین پیاده روی از آبادان تا قدمگاه خضر نبی (ع) در نزدیکی این شهر را برگزار کردند.

خیل عظیم شهروندان و عشایر و روستاییان آبادان روز چهارشنبه با پای پیاده خود را به قدمگاه حضرت خضر نبی (ع) رسانده و در این محل به عزاداری سرور و سالار شهیدان پرداختند.

در جاده های منتهی به قدمگاه حضرت خضر نبی (ع) ، صدها شیفته حضرت اباعبدالله(ع) در حالیکه بیرق های سبز و سیاه به نشانه عزاداری حضرت اباعبدالله (ع) در دست داشتند برای عرض تسلیت به ساحت قدسی آن پیامبر با پای پیاده روانه روستای خضر آبادان شدند.

فریادهای لبیک یا حسین اقشار مختلف مردم شهید پرور و ولایتمدار آبادان فضای فاصله این شهر تا قدمگاه خضر نبی (ع) را طنین انداز کرده بود که با حضور خود جلوه های عشق به ولایت و اهلبیت (ع) را به نمایش گذاشتند.

 

حدود 50 ایستگاه صلواتی در طول مسیر ارتباطی تردد زائران در جاده های منتهی به روستای خضر با بیش از ده ها خدمه به همراه گروه های پزشکی و جمعیت هلال دایرشده بود و به زائران خدمات رسانی و نذورات را میان آنان توزیع می کردند.

جمعیت های پیاده روی که بیشتر آن ها از مناطق ذوالفقاری ، امیر کبیر ، جمشید آباد ، سده ، بهار ، قدس و شهر اروندکنار و روستاهای بخش مرکزی و بخش اروندکنار هستند، در قالب کاروان های مشخص از شهر و دیار خود با بدرقه اشک و آه همشهریان خود با پای پیاده رهسپار قدمگاه شدند.

قدمگاه خضر نبی (ع) همزمان با اربعین سید و سالار شهیدان به تاسی از سنت حسنه میزبان هزاران شیفته حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است که با پای پیاده برای ابراز عشق و علاقه خود به اهل بیت (ع) به این مکان مقدس می آیند و سوگواری می کنند.

ساختمان قدمگاه حضرت خضر نبی (ع) در سال 920 هجری بنا شده و یکی از زیارتگاه های مهم آبادان به شمار می رود.

در بالای گنبد بقعه لنگری نصب شده که اهل محل می گویند مربوط به کشتی خضر نبی (ع) بوده و به عنوان تبرک حفظ شده است.

نوشتن دیدگاه