معاون اول رئیس جمهوری از آبادان به نجف اشرف سفر کرد

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ساعاتی پیش به منظور بررسی وضعیت ارائه خدمت به زائران ایرانی در کربلا و گفت و گو با مقامات عراقی، از طریق فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان به نجف اشرف سفر کرد.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور نیز معاون اول رئیس جمهوری را روز چهارشنبه در سفر به نجف اشرف همراهی می کند.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری عصر دیروز سه شنبه به همراه سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و داوود کشاورزیان رئیس سازمان حمل و نقل و راهداری کشور به منظور دیدار از روند خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در شلمچه و شرکت در مراسم کلنگ زنی مرکز سلامت شلمچه از طریق فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان وارد منطقه آزاد اروند شدند.

 

جهانگیری در سفرش به آبادان و خرمشهر، از نزدیک از روند تردد زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه بازدید و با چند موکب دار نیز گفت و گو کرد.

اسحاق جهانگیری همچنین شامگاه سه شنبه در جمع رئیس و اعضای ستاد اربعین استان خوزستان، اظهار داشت: در دیدار با مردم در مرز زمینی شلمچه، شاهد رضایت آنها از امکانات موجود برای سفر به عتبات عالیات بودم و اینکه در فرصتی کوتاه چنین تسهیلاتی برای مردم فراهم شده، قابل ستایش است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان رضایت مردم از تمهیدات انجام شده برای سفر به عتبات عالیات گفت: عملکرد ستاد اربعین که امسال به پیشنهاد دولت و با موافقت رهب رمعظم انقلاب شکل گرفت و ریاست آن به وزیر کشور واگذار شد، عملکردی ارزشمند بود و لازم است این ستاد برای خدمت رسانی هرچه بیشتر به زائران در سالهای بعد نیز برنامه ریزی کند.

وی با اشاره به حضور پر شور مردم برای خدمت به زائران تصریح کرد: بدون تردید اجر کسانی که این روزها به عاشقان اباعبدالله (ع) خدمت رسانی و رضایت آنها را فراهم می کنند با آن بزرگوار است.

 

معاون اول رئیس جمهوری همچنین با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی مسئولان درباره اتصال راه آهن خرمشهر به بصره، راهسازی و فراهم کردن زیرساخت ها در مرزهای شلمچه و چذابه به منظور عبور بیش از ۶۰۰ هزار زائر، دستوراتی برای تکمیل این طرح ها صادر کرد.

وی همچنین از وزیر کشور خواست تا با بررسی دقیق تعداد زائران و نحوه تردد آنها از مرزهای مختلف کشور، برنامه ریزی دقیق تری برای سال های آینده انجام دهند.

معاون اول رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش به میزان صادرات از پایانه گمرکی شلمچه نیز اشاره کرد و گفت: تکمیل این پایانه موجب رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه خواهد بود.

جهانگیری ادامه داد: مردم خرمشهر و آبادان حق بزرگی بر گردن همه کشور دارند و نباید مردم این شهرها با مشکلاتی نظیر کمبود آب شرب، مشکل فاضلاب و فقدان فرصت های شغلی دست و پنجه نرم کنند.

وی با تاکید بر ضرورت لایروبی اروند رود و فعال شدن ظرفیت های بالقوه استان خوزستان در حوزه کشاورزی گفت: استان خوزستان استعداد تبدیل شدن به یکی از مهم ترین استان های توسعه ای کشور را دارد و ایجاد منطقه آزاد اروند باید باعث توسعه شهرهای خرمشهر و آبادان شود.

نوشتن دیدگاه