سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان: جایگاه‌مان نشان از درک تاکتیکی بازیکنان‌مان دارد

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان پس از قهرمانی تیمش در دور رفت رقابت‌های لیگ برتر کشور، گفت: جایگاه‌مان نشان می‌دهد که بازیکنان‌مان درک تاکتیکی فوق‌العاده‌ای دارند و از نظر هماهنگی و اجرای خواسته‌های ما در زمین، بسیار خوب کار کردند.

حماد ثامری اظهار کرد: تنها چیزی که جای خوشحالی دارد، رتبه ما در بالای جدول است. ما در دور رفت توانستیم امتیازات خوبی کسب کنیم و در صدر جدول قرار بگیریم.

وی بیان کرد: با توجه به این‌که در دور رفت صدرنشین شده‌ایم، با دو موضوع روبه‌روایم؛ یکی این‌که انتظارات و توقعات از تیم ما نسبت به قبل بیشتر شده است و دیگر این‌که حریفان در تمام بازی‌ها با آمادگی بیشتری روبه‌روی ما قرار خواهند گرفت و همه این‌ها کار ما را سخت‌تر می‌کند و مسلما در ادامه با تقویت تیم‌ها و دیگر مسایلی که پیش خواهد آمد، کارمان سخت‌تر می‌شود.

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان گفت: در دور رفت بیشتر بازی‌های ما خارج از خانه بود و در دور برگشت پنج بازی خانگی داریم و امیدواریم در دور برگشت هم نتایج خوبی کسب کنیم و امتیاز از دست ندهیم.

وی خاطرنشان‌کرد: جایگاهی که داریم نشان‌دهنده این است که در کمترین زمان توانستیم به آمادگی برسیم و این در حالی است که خیلی از تیم‌ها دو ماه تمرین داشتند. به هر حال جایگاه‌مان نشان می‌دهد که بازیکنان‌مان درک تاکتیکی فوق‌العاده‌ای دارند و از نظر هماهنگی و اجرای خواسته‌های ما در زمین مسابقه، بسیار خوب کار کردند.

بازیکنانم در چند بازی کارهای جدیدی را با کمترین تمرین و حتی بدون تمرین انجام دادند و این نشان می‌دهد که جوانان ایرانی پتانسیل بالایی دارند.

 

ثامری بیان کرد: عملکرد دو بازیکن خارجی‌مان هم راضی‌کننده بود و هم بازیکنان و هم کادر فنی کمک کردند تا بتوانیم در این جایگاه قرار بگیریم. اگر بخواهیم جایگاه‌مان را حفظ کنیم، از این به بعد این موضوع بیشتر نمود پیدا خواهد کرد.

وی درباره کیفیت لیگ در دور رفت نیز گفت: به نظر من کیفیت لیگ نسبت به سال‌های گذشته خیلی بهتر بوده است. در فصل جاری بازیکنان بین تیم‌ها تقسیم شدند و تمام تیم‌ها بازیکنان خوبی دارند و مانند سال‌های گذشته نیست که تکلیف تیم‌های اول تا سوم مشخص شده باشد و سایر تیم‌ها برای عنوان چهارمی تلاش کنند.

امسال تمام تیم‌ها از نظر مهره یکسان هستند و دو سه تیمی هم که در انتهای جدول هستند، اگر یکی دو بازیکن خارجی جذب کنند یا تغییر دهند، فکر می‌کنم آن‌ها هم از نظر بازیکن با تیم‌های بالای جدول خیلی فاصله نداشته باشند.

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان درباره حضور سه تیم در بالای جدول با امتیاز مشابه، عنوان کرد: این موضوع نزدیکی مسابقات و تیم‌ها را می‌رساند و با این شرایط جایگاه تیم‌ها با یک برد و باخت تغییر می‌کند.

وی در پایان درخصوص احتمال قهرمانی تیمش در این فصل، بیان کرد: پیش‌بینی کار عاقلانه‌ای نیست. چرا که مراحل دیگر لیگ نیز هنوز باقی مانده است و هر بازی در هر مرحله شرایط خاص خود را دارد. زحمات تیم‌ها هم در مرحله پلی‌آف به ثمر می‌نشیند و به همین دلیل است که فعلا باید بازی‌های پیش روی‌مان را نگاه کنیم.

نوشتن دیدگاه