نعمت زاده: تلاش سازمان منطقه آزاد اروند برای جبران عقب‌ماندگی‌های ناشی از جنگ در آبادان و خرمشهر است

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند بر تلاش این سازمان برای جبران عقب‌ماندگی‌های ناشی از جنگ تحمیلی در شهرهای آبادان و خرمشهر تاکید کرد.

سید مرتضی نعمت‌زاده در حاشیه نشست سازمان‌های مردم نهاد و بانوان کارآفرین که با حضور معاون رئیس جمهور در امور بانوان برگزار شد، اظهار کرد: شهر آبادان پیشینه بسیار دیرینه‌ای را در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارد و در زمان حاضر نیز یک دوران ویژه و یک مرحله گذر را طی می‌کند.

وی گفت: با توجه به گذشت سه دهه از پایان جنگ تحمیلی ما هنوز این شهر را به‌عنوان یک شهر جنگ‌زده می‌بینیم، سایه و اثرات جنگ از روی آن برداشته نشده است و باید با تمام توان خود در جهت ایجاد تحول در این شهر بکوشیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند افزود: هر چند که طبق قوانین رویکرد اصلی سازمان منطقه آزاد اروند توسعه اقتصاد، تجارت و صنعت است اما این سازمان بخش عمده‌ای از فعالیت خود را معطوف جبران عقب ماندگی‌های ناشی از جنگ از شهرهای آبادان و خرمشهر کرده است.

 

وی اظهار کرد: مردم تلاش می‌کنند تا جایگاه والای خود را در منطقه استراتژیک کشور ترسیم کنند. نعمت‌زاده با بیان اینکه موضوع اشتغال از مهمترین مباحث ما به‌شمار می‌رود، تصریح کرد: بیکاری دلیل اصلی مشکلات و آسیب‌های اجتماعی موجود در این شهر است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: تمامی اقداماتی که در زمینه توسعه اجتماعی و اقتصادی در منطقه انجام می‌شود به جهت رونق‌بخشی به کسب و کار و اشتغال به‌ویژه از طریق کارآفرینان است.

نعمت‌زاده با اشاره به نقش عمده و موثر بانوان در زمینه کارآفرینی افزود: سازمان منطقه آزاد اروند به‌لحاظ تامین اعتبارات لازم و تسهیلات هیچ مشکلی ندارد، آنچه که نیاز است تا در شهرستان اتفاق بیفتد آنکه با تلاش و کوشش افراد کارآفرین همراه با آموزش و تربیت نیروهای کارآفرین باری از دوش مردم این منطقه برداریم.

وی ابراز امیدواری کرد تا حضور معاون رئیس جمهور در امور بانوان در منطقه و افتتاح کانون بانوان کارآفرین شهرستان آبادان نقطه عطفی در جهت بهبود وضعیت اشتغال منطقه باشد.

نوشتن دیدگاه