انتشار خبر «تردد بدون ویزا به عراق» صحت ندارد

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان، انتشار خبر "عبور زوار اربعین بدون ویزا" را از مرزهای شلمچه و چزابه تکذیب کرد و اظهار داشت: این مسئله تحت هیچ عنوان و شرایطی صحت ندارد.

فرج‌الله خبیر در حاشیه بازدید از مرز شلمچه انتشار خبر عبور زوار اربعین بدون ویزا را از مرزهای شلمچه و چزابه تکذیب کرد و اظهار داشت: این مسئله تحت هیچ عنوان و شرایطی صحت ندارد.

وی اضافه کرد: طبق اعلام قبلی وزارت کشور و سایر مسئولان کشوری، عبور از مرزها تنها با داشتن ویزا ممکن است و در غیر اینصورت از خروج زوار جلوگیری خواهد شد.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان در پاسخ به این سوال مبنی بر بسته بودن مرزها برای ورود به خاک عراق تصریح کرد: در خصوص مسئله مطرح شده فقط امروز مرز مهران به دلیل برخی مسائل بسته شد ولی تردد مرزهای چزابه و شلمچه در استان خوزستان همچنان روان و جاری‌ست.

خبیر ادامه داد: هیچ گونه مشکلی برای بستن این مرزها در استان نداریم و صرفا تردد کامیون‌های حمل کالا تا بعد از اربعین ممنوع شده است.

وی بیان کرد: این اقدام نیز به‌منظور سهولت تردد زوار صورت گرفته زیرا با توجه به نزدیک شدن به اربعین، مرزها با ازدحام و ترافیک جمعیتی مواجه خواهند شد.

نوشتن دیدگاه