کانون بانوان و خانه سازمان های مردم نهاد آبادان افتتاح شد

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در سفر خود به آبادان از نمایشگاه محصولات زنان کارآفرین و عمکرد سازمان های مردم نهاد آبادان دیدن کرده و کانون بانوان و خانه سازمان های مردم نهاد شهرستان را افتتاح کرد.

نمایشگاه دستاوردهای سازمان های مردم نهاد و زنان کارآفرین آبادان به منظور معرفی توانمندی های زنان کارآفرین، اشتغالزایی مولد و بازاریابی محصولات تولید شده، فراهم کردن زمینه های گسترش اشتغال و کارآفرینی منطقه، افزایش کیفیت محصولات تولیدی، تبادل اطلاعات و ایجاد اشتغالزایی با برپایی نشست ها و جلسات و برپایی آموزش و کارگاه های آموزشی سمن ها و بانوان کارآفرین برپا شده است.

شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهوری نیز روز دوشنبه در آیین افتتاحیه کانون بانوان و خانه سازمان های مردم نهاد آبادان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی، یکی از ویژگی های کارآفرینی و دستاوردهای کارآفرینان و سازمان های مردم نهاد را درون زا بودن و دانش بنیان بودن آن بیان کرد.

 

مولاوردی با بیان ظرفیت های فراوان شهرستان آبادان در رونق اشتغال زنان و تشریح اهتمام دولت به حمایت از سازمان های مردم نهاد، اضافه کرد: با توجه به رویکرد دولت یازدهم و تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی رهبری مبنی بر درون زا بودن و عدالت محور بودن طرح ها، شایسته نیست این ظرفیت ها نادیده گرفته شود.

وی با تاکید بر لزوم پیگیری همگانی به ویژه نخبگان و کارآفرینان در راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان، افزود: رویکرد سنتی اقتصاد باید تغییر کرده، وابستگی اقتصاد به منابع نفتی و تک محصولی کاهش یابد و شعار توسعه صادرات غیر نفتی به صورت عملی محقق شود.

مولاوردی در پایان سخنانش از مسئولان دستگاه های مرتبط با مسئل جلسات آموزشی در قالب فعالیت های مردمی سمن ها تاکید کرد و گفت: مسئولان بستر های مناسبی برای عرضه محضولات کارآفرینان فراهم کنند.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده همچنین در سفر خود به آبادان از خانه سازمان های مردم نهاد آبادان دیدن کرد و با مسئولان سمن ها - سازمان های مردم نهاد - گفت و گو کرد.

نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد و بانوان کارآفرین شهرستان آبادان نیز با حضور فرج الله خبیر معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان، عزیزالله شهبازی معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان و اعضای سازمانهای مردم نهاد و بانوان کارآفرین این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

نوشتن دیدگاه