پیشگامی منطقه آزاد اروند در اجرای طرح مدارس مروج سلامت در سطح مناطق آزاد کشور

مدیر سلامت و مشاور دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور از پیشگامی منطقه آزاد اروند در اجرای طرح مدارس مروج سلامت در سطح مناطق آزاد کشور خبر داد.

محمد فلاح در حاشیه شورای سلامت منطقه آزاد اروند ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد منطقه آزاد اروند در زمینه اجرای طرح مدارس مروج سلامت اظهار کرد: در زمان حاضر در 120 مدرسه در سطح منطقه آزاد اروند، طرح مروج سلامت در حال اجراست.

وی با بیان اینکه اجرای طرح مدارس مروج سلامت از پنج سال پیش در تمام کشور آغاز شد، گفت: رویکرد ما در شورای عالی مناطق آزاد کشور و در حوزه سلامت و بهداشت، پرداختن به موضوع جامعه مدنی همگام با رشد اقتصادی است.

مدیر سلامت و مشاور دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، توسعه فرهنگی، اجتماعی و آموزشی را راهکار اصلی رشد و تحول اقتصادی خواند و افزود: ساختار اجرای طرح مدارس مروج سلامت در منطقه، بر پایه همکاری مشترک میان سازمان منطقه آزاد اروند، وزارت بهداشت و درمان و وزارت آموزش و پرورش در منطقه است.

این مسئول تصریح کرد: نحوه همکاری در این زمینه در قالب تامین و تخصیص منابع بودجه و حوزه وظایف است که مقرر شد تا 50 درصد هزینه بر عهده سازمان منطقه آزاد اروند و 50 درصد مابقی نیز از طریق وزارت‌خانه‌های بهداشت و درمان و آموزش و پرورش تامین شود.

 

مدیر سلامت و مشاور دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سرمایه گذاری‌های شاخص و قابل قبول سازمان منطقه آزاد اروند در این زمینه گفت: این سازمان در بخش معاینات ویژه دانش آموزان مدارس مبلغی بالغ بر یک میلیارد و 700 میلیون تومان هزینه کرده است.

فلاح افزود: این مبلغ در بخش بهداشت عمومی مدارس 9 میلیارد تومان و در بخش بازسازی مدارس به 22 میلیارد تومان بالغ می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه در زمان حاضر در 120 مدرسه از 475 مدرسه موجود در منطقه آزاد اروند طرح مدارس مروج سلامت با طبقه بندی های مختلف در حال اجرا است، اظهار کرد: آهن یار ویژه دختران، کلینیک دندانپزشکی سیار با موضوع وارنیش فلوراید Varnish Fluoride و ویتامین D از جمله موضوعات این طرح هستند.

مدیر سلامت و مشاور دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور تصریح کرد: مدرسه مروج سلامت یک تفکر و ایدئولوژی است که باید در جامعه به عنوان الگوی توسعه جامعه مدنی سالم، رشد و گسترش یابد.

فلاح تاکید کرد: باید موضوع فرهنگ‌سازی و ترویج تفکر مدارس مروج سلامت در رأس برنامه‌های آموزشی قرار گیرد.

نوشتن دیدگاه