تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه دومین جشنواره رسانه‌های نوشتاری آبادان

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری آبادان از تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه دومین جشنواره رسانه‌های نوشتاری (خبرگزاری‌ها و مطبوعات) خبر داد.

محمود تیلا با بیان اینکه متقاضیان شرکت در جشنواره می‌توانند برای دریافت بروشور فراخوان به دبیرخانه جشنواره به نشانی روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری آبادان مراجعه و یا با شماره تلفن 53225057 تماس حاصل کنند، اظهار کرد: آخرین مهلت ارسال آثار 14 آذر ماه جاری است.

وی با اشاره به برگزاری دومین جشنواره آثار برتر مطبوعات و خبرگزاری‌های آبادان در حوزه شهری، به همت شهرداری و با همکاری شورای اسلامی شهر آبادان، افزود: با توجه به نقش منحصر به فرد رسانه‌ها در عرصه فرهنگی، اجتماعی و حوزه ارتباطات شهری و با هدف بهره‌مندی از نقطه نظرات اهالی رسانه، دومین جشنواره آثار برتر مطبوعات و خبرگزاری‌ها در حوزه شهری را برگزار می‌کند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری آبادان، هدف این جشنواره را ارج نهادن به تلاش‌های صادقانه و هوشمندانه اهالی رسانه‌های نوشتاری شهر عنوان کرد و گفت: آثار منتشره با داوری اساتید روزنامه‌نگاری، ارزیابی شده و از خالقان آثار برتر قدردانی می‌شود.

وی تصریح کرد: این جشنواره با هدف دستیابی به الگوی مناسبی از تعامل مدیریت شهری با رسانه‌ها در 11 رشته اصلی مطبوعات، سه رشته خبرگزاری‌ها و یک بخش ویژه برگزار می‌شود.

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری آبادان اضافه کرد: در این جشنواره کیفیت آثار منتشره اهالی مطبوعات و خبرگزاری‌ها از اول تیرماه 90 تا اول تیرماه 94 با داوری اساتید روزنامه نگاری ارزیابی و از افراد برتر با اهدای جوایز نقدی، لوح و تندیس جشنواره قدردانی می‌شود.

تیلا افزود: این جشنواره در بخش‌های خبر، گزارش خبری و غیرخبری، تیتر، مصاحبه و گفت‌وگو، مقاله، سرمقاله و یادداشت، عکس شامل خبری و یا موضوعی، طنز مکتوب، طرح و کاریکاتور، صفحه آرایی و ورزش (با موضوع ورزش همگانی و شهروندی) برگزار می‌شود و شرکت کنندگان می‌توانند تنها در دو بخش شرکت کنند.

وی در خصوص بخش ویژه این جشنواره عنوان کرد: از «بهترین نقد در حوزه مدیریت شهری و یا بهترین اثر با موضوع فرهنگ شهروندی» تقدیر ویژه به عمل می‌آید، در این زمینه آثاری که علاوه بر فاصله زمانی ذکر شده تا تاریخ 13 آذرماه 94 منتشر شوند نیز پذیرفته خواهد شد.

به گفته تیلا، شرکت‌کنندگان می‌توانند حداکثر 3 ‪ اثر خود را با موضوعات ترافیک، ساخت و ساز، بافت‌های فرسوده، تبلیغات شهری، زیباسازی شهری، پسماند، فضای سبز، معماری، آلایندگی و هویت شهری (مرتبط با شهر آبادان)، محله، مراکز فرهنگی، فرهنگ شهری و شهروندی، نشاط اجتماعی، هویت فرهنگی، تشکل‌های مردمی، معضلات اجتماعی، شهردار یا شهرداری و یا شورای شهر و ورزش همگانی ارسال کنند.

نوشتن دیدگاه